Ziraat Bankası Araç Trafik Sigortası


Ziraat Bankası Araç Trafik Sigortası

[toc]

Trafikte zamanının büyük bir çoğunluğunu geçiren ve aracıyla seyahat etmeyi seven kişiler için Ziraat Bankası’nda uygun fiyatlara araç trafik sigortası bulunuyor. Bu trafik sigortasını yaptırırsanız maddi ve manevi olarak 3. Taraflara karşı masrafları, tazminat bedellerini bankaya yüklemiş oluyorsunuz. Aslında trafik sigortası zorunlu bir sigorta ve her aracı bulunan kişi bu sigortayı zorunlu olarak yaptırmak zorunda.

Ziraat Bankası’da müşterilerine özel olarak Hazine Müsteşarlığı’nda yayınlanan limitler dahilinde müşterisinin yaptığı kazada maddi ve manevi olarak tüm herşeyi üstleniyor. Yukarıda bahsedilen limitler dahilinde 3. Kişilere teminat parası verilmiş oluyor. Bu kanun olarakta kabul edilmiş bir şeydir. Burada sigortacı ‘’Ziraat Bankası’’dır. Ve 2918 sayılı Trafik Kanunlarına göre başınıza bir şey gelmesi halinde, yaptığınız kazada karşı tarafın başına bir şey gelmesi halinde Ziraat Bankası size limitler dahilinde teminat vermek zorundadır. Burada tek eksik olan şey; ‘’Kaza yaptıktan sonra aracınız herhangi bir çekici tarafından çekilirse sigorta Ziraat Bankası’na değil. Çekiciye ait oluyor.’’ Yaptıracağınız sigorta sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Yani yurtdışında yapacağınız kazalarda sorumluluk Ziraat Bankası’na ait değildir.

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmak için yapmanız gereken kendinize uygun bir sigortacı bulmaktır. İster bunu internet üzerinden bulun. İstersenizde dışarıda, gerçek hayatta ofis ofis gezerek bulun. Fakat internetten trafik sigortası yaptırmak günümüzde daha avantajlı. Sadece 1 kaç tık ile bütün sigorta şirketlerinde aracınızın trafik sigortasının ne kadar olduğunu görebiliyorsunuz. Birçok trafik sigortası yapan sigortacı var fakat güvenilir olarak sizler yine de bankayla çalışmayı tercih edebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz Ziraat Bankası’da müşterilerine özel olarak, uygun fiyatlara bu hizmeti sunmakta. Eğer Ziraat Bankası‘ndan hemen teklif almak istiyorsanız ve zorunlu trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız 0850 220 00 00 numarasını telefonunuzdan tuşlayabilirsiniz.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Nerede?

Ziraat Bankası genel olarak diğer sigortacılara göre daha uygun fakat bu bankaya bağlı olarak değişmiyor. Trafik sigortasının belirlenmesinde; ‘’Aracınızın yaşı, ehliyetinizin süresi, kaza yapıp yapmadığınız, yaşadığınız şehir’’ gibi etkenler ilk olarak ele alınıyor ve bunlara göre fiyat belirlenmiş oluyor. Ama yine de farklı sigorta şirketlerine giderek farklı fiyatlar alabilirsiniz. Örn: PTT, aracınız için 300 TL sigorta parası istiyorsa Ziraat Bankası 250 TL isteyebilir. Bu durum bazı şeylere göre değişkenlik gösterebiliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir