Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama


Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama

[toc]

2014 yılında SGK ‘nın yapmış olduğu düzenlemeler sonucunda çalışan içinin iş göremez hale geldiği yani rapor aldığı dönemlerde çalışan kişinin maddi anlamda zor duruma düşmemesi için raporlu olduğu dönemlerdeki ücreti karşılanmaktadır. Bu yönüyle de Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çalışan kişilere yardımı söz konusudur. Genel anlamda raporlu olunan günde kişinin ücreti SGK tarafından Ziraat Bankasına ya da PTT’ye yatırılmaktadır. Fakat birçok kamu çalışanı maaşını Ziraat Bankasından aldığı için genel anlamda raporlu günlerin ücreti Ziraat Bankasına yatmaktadır. Raporlu kişiler ayın 8’i ile 14’ü arasında ücretlerini çekebilmektedirler. Peki, Ziraat Bankası rapor parası sorgulaması nasıl yapılmaktadır?

SGK sayfasından sorgulama:

Raporlu kişi SGK’ nın sayfasına girerek buradan raporlu olduğu günün ücretinin yatıp yatmadığını öğrenebilecektir. Sayfaya giriş yapıldıktan sonra sorgulama kısmından TC kimlik numarası yazılarak rapor parasının yatıp yatmadığı öğrenilebilecektir. Eğer ki yatmışsa Ziraat Bankasına giderek kimlik ile birlikte çekilebilecektir. Kişinin Ziraat Bankasında hesabı varsa da bu ücret direkt olarak hesabına yatacaktır. Belirtilen tarihler arasında ücretini alabilecektir.

 E-Devlet yolu ile sorgulama:

E-devlete girerek rapor parası ile ilgili tüm bilgileri sorgulayabilirsiniz. E-devlet şifreniz varsa E-devlet sayfasından giriş yaparak rapor parasının yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer ki E-devlet şifreniz yoksa da PTT den aldığız şifre ile de giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Vakıf Bank ya da Halk Bankasında hesabınız varsa ve internet bankacılığı kullanıyorsanız E-devlete bu şekilde de girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SMS yolu ile sorgulama:

Ziraat Bankası rapor parası sorgulama nasıl yapılır şeklinde merak edenlerin yapabileceği bakla bir yöntem ise SMS yolu ile öğrenme olacaktır.4747 ye TC kimlik numarası, rapor parası sorgu yazılarak gönderilen SMS yolu ile öğrenilebilecektir.

Telefon bankacılığı yolu ile sorgulama:

444-0-000 arayarak rapor parasının yatıp yatmadığı sorgulanabilmektedir. Numarayı aramanız sonrasında hangi gün rapor alındığı ve ne kadarlık ücretin yattığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığı yolu ile sorgulama:

Ziraat bankası rapor parası sorgulama nasıl yapılır şeklinde merak edenlerin yapabileceği başka bir yöntem ise ziraat bankası müşterisi iseniz çevrimiçi işlemler sayfasından SGK bölümünü seçerek oradan da sorgulama işlemini yapabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir