Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Alma ve Faizsiz Kredi


Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Alma ve Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası, bir Devlet bankası olduğu için çiftçilere büyük derece de önem veriyor ve ülkemizde çiftçilerin, tarımın gelişmesi için büyük oranda kredi konusunda yardım sağlıyor. Ziraat Bank’ta çiftçi kredisi almak için gerekli olan şartları ve neler yapılması gerektiğini sizlere aşağıda açıklamaya çalışacağız. Eğer sizlerinde çiftçiliğe girişiminiz olacaksa veya çiftçilikle uğraşıyorsanız tesislerinizi büyütmek istiyorsanız bu konumuzu pür dikkat okumanızı öneririz. İşte sizlere Ziraat Bank’ın çiftçi kredisi ve Ziraat Bankası’nın faizsiz kredisi…

Yukarıda da anlatıldığı gibi Ziraat Bankası bir devlet bankası olduğu için çiftçilere destek çıkmak amacıyla düşük faiz oranlarıyla ve hiç olmayan faiz oranlarıyla çiftçilere çiftçi kredisi veriyor. Fakat bu krediyi vermeden önce bazı şartların yerine getirilmesini istiyor. Yani bir nevi krediyi çekecek olan kişiden teminat istiyor. Bu teminatı da şu şekilde yapabiliyor; ”Evin, aracın veya farklı değerli şeylerin üzerine el koyma, maaş bordosu, kazanılan para miktarı” gibi şeyler istenmekte. Ayrıca evin veya diğer şeylerin üzerine haraç koyma gibi bir durum yok. Bu olay şöyle; ”İpotek denilebilir. Kredi bitmeden ipotek koydurttuğunuz malı ne satışa çıkartabiliyorsunuz ne de başka bir şey yapabiliyorsunuz. Evin içerisinde oturabiliyorsunuz fakat kredi bitmeden önce dediğimiz gibi satışa koyamıyorsunuz. Satışa koymak kredi bitimine kadar bankanın üzerinde oluyor.” Kredi bittikten sonra evinizin tapusunu, ruhsatını geri alıyorsunuz. Eğer bu şartlara sizlerde evet diyebilecekseniz faizsiz olarak çiftçi kredisi veya düşük faizli çiftçi kredisi alabilirsiniz.

Tabii yukarıda saydığımız şartlar haricinde başka şeylerde isteyebilir. Fakat genel olarak bunları istiyor. Ne kadar kredi çekeceğinizin de büyük bir önemi var. Çiftçi kredilerinin ödemesi aylık olarak değildir. Yıllık veya 6 aylıktır. Fakat siz isterseniz yine de bu durumu aylığa çevirebilirsiniz. Yani aylık olarak ödeme yapabilirsiniz. Daha fazla detay öğrenmek için ve hemen düşük faizli çiftçi kredisi almak için sizlerde Ziraat Bankası’na gidebilirsiniz. Şubelerde sizlere bu konu daha iyi bir şekilde anlatılacaktır. Ne isteneceğini, neler yapılması gerektiğini onlardan daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir