Yaşlı Ve Engelliye Evde Bakım Sigortası 2017


Yaşlı Ve Engelliye Evde Bakım Sigortası 2017

Hükümet tarafından yaşlı veya engelli bir kişiye bakıyorsanız bu kişilere sigorta yapılıyor. Bu yapılan sigorta sayesinde yaşlı veya bakıma muhtaç olan engelli kişiler bakım desteği almış oluyor. Evde bakım için hükümetin yetkilendirmiş olduğu yerlere başvuruyorsunuz ve sigortanızı yaptırıyorunuz. Yapılacak olan bu yeni proje sayesinde binlerce kişi de işe istihdam edilmiş olacak. Gelin hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim ve araştıralım.

Asgari ücretle çalışan bir kişinin maaşından binde 8 oranında kesinti yapılacak. Bu kesinti yaşlı ve bakıma muhtaç olan kişiler için 2017’nın Ulusal Bakım projesi için yardıma ayrılacak ve bir tarafta biriktirilecek. Bu tutar asgari ücretin yani binde 8’in 11 lirası oluyor. 1400 TL asgari ücret alıyorsanız 11 TL buna ayrılmış olacak. Maaşınızın binde 8’i Ulusal Bakım projesine ayrılmış oluyor.

Yaşlı ve engelliler için geliştirilmiş olan bu yeni ulusal bakım projesi büyük bir istihdam yaratmış olacak. İnsanlara iş kaynağı olarak sunulacak olan projeye devlet tarafından kişiler yerleştirilecek. Bu projeye dahil olmak istiyorsanız ilk önce eğitim almanız gerekiyor. Bu eğitim 10 aylık ücretsiz bir eğitim oluyor. Bu eğitimi alırsanız size belge veriliyor ve bu proje kapsamında işe girmiş oluyorsunuz. Yaşlı ve engelli bakımı için istihdam edilmiş olan bir kişinin maaşı en az 750 euro olacak. Günümüzde bu kadar yüksek maaş alan başka kim var? Hangi meslekte bu kadar çok para var? 750 euro yaklaşık olarak 3000 lira ediyor. Bu eğitimi alan tüm kişiler işe istihdam edilerek çalışmaya başlayacak ve maaşları 750 euro yani 3000 liraya tekabül etmiş olacak.

Herkes başvuramayacak. 20 veya 40 yaş arasında olan kişiler başvurabiliyorken lise veya üniversite mezunu olmuş olmanız gerekiyor. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacaksınız. Bu şartları taşıyorsanız gerekli eğitimi alın ve hemen iş için başvurun. Bu konu da daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sagliklitoplum.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde bu konuyla alakalı olarak tüm cevaplar var ve istediğiniz tüm sorulara cevaplandırmalar bulunuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir