Ücretsiz Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazı Veren Bankalar


Ücretsiz Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazı Veren Bankalar

Teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte kredi kartları ve banka kartları nakit paranın yerini almaya başladı. Bu gibi durumlarda işletmelerde müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık vermek için yazar kasa-pos ya da pos cihazı bulundurmak istemektedirler. 2016 yılından sonra yeni nesil yazar kasalar ve pos cihazlarını bulundurmak devlet tarafından zorunlu kılındı. İşletmeler müşterilerine taksit yapmak ya da nakit para yerine kart ile ödemelerini sağlamak isterlerse yazar kasa pos cihazlarını kullanmalıdırlar. İçeriğimiz de size bahsedeceğimi konu ücretsiz pos cihazı veren bankalar ile ilgili olacaktır.

Pos cihazı bulunduran işletmeler müşterilerine sattıkları ürünleri dilerlerse nakit para yerine tek çekim olarak banka ve kredi kartlarından tahsil edebilirler. Eğer müşteri taksit isterse işletmeler bu işlemleri pos cihazları ile vade farksız müşterilerine taksit imkanı sunabilirler. Bankalar işletmeler için pos cihazı ihtiyacını karşılamaktadır. Bu bankalar katılım bankaları ve mevduat bankalarıdır. Ücretsiz pos cihazı veren bankalar arasında mevduat ve katılım bankaları bulunmaktadır. Bu cihazı ücretli veya ücretsiz de olsa artık her iş yeri almak zorundadır. Hükûmetin çıkardığı yasaya göre zorunlu kılınan yazar kasa pos cihazları hakkında bilgi verelim.

Yeni Nesil Yazar Kasa Pos Cihazlarının Zorunlu Olduğu İşletmeler

İş yerleri eski tip yazar kasalar ile fiş verir ve buna göre devlete ödeyecekleri vergileri hesaplardı. Bunun yanında kredi kartı kullanmak isteyen müşterisinin kartını da ayrı bir cihaza takarak oradan kredi kartı ile ödeme işlemini alırlardı. Yeni nesil pos ve yazar kasa cihazları bu ayrı ayrı yapılan işlemleri bir arada yapmaktadır. Bu cihazların kullanımı esnaflar için zorunlu olduğu için esnafa ayrı bir maliyet doğurdu. Bu sebepten dolayı çoğu esnaf hala eski tip sistemi kullanmaktadır. Fakat 2016 yılından sonra vergi mükellefi olan esnaf bu cihazı almak zorundadır. İlgili yasaya ulaşmak için 3100 Sayılı kanun ve 426 ve 427 sayılı tebliğnamelerdir.

Yeni Nesil Yazar kasa Pos Cihazı Alma İşlemi

  • İşyeri sahibi, maliyeye başvuru yaparak yeni nesil yazarkasa pos cihazı almak için izin belgesi edinmelidir.
  • Cihaz almak istedikleri firma veya bankaya başvuru yapmalıdır.
  • Pos cihazının alınmasından sonra 90 gün içinde kayıt işlemlerinin yapılması gerekmektedir.
  • Cihaz alındıktan sonra, hangi bankalar ile çalışılacaksa gidilip bankaların uygulamasının cihaza yüklenmesi gerçekleştirilmelidir.

Yeni nesil yazar kasa pos cihazı alma hakkında bilgileri verdik. Şimdi ücretsiz pos cihazı ve yazar kasa veren bankaları inceleyelim.

VAKIFBANK POS CİHAZI KAMPANYASI

Vakıfbank Pos Destek ile üye iş yerleri için pos cihazı ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Vakıfbank pos cihazı kampanyası dahilinde aşağıda yer alan marka ve modeldeki cihazları temin etmektedir;

VERA DELTA
BEKO 220 TR /300 TR
PROFİLO VERİFONE VX 680-E1
HUGİN VX675 ECR
INGENİCO İWE 280
MİKROSARAY PİDİON MT 360 E
INFOTEKS/FUSIONS 410-G
INFORMATIK İNPOS M120

Vakıfbank her müşterisi için farklı bir paket olarak pos cihazı vermektedir. Bu pos cihazlarının özellikleri ise;

Masaüstü sabit pos cihazı,
IP/Adsl pos cihazları (kablosuz),
Mobil pos cihazları,
Yazarkasa pos,
Tarım pos cihazlarıdır.

Garanti Bankası Yeni Nesil Pos ve Yazar kasa Cihazı

Garanti Bankası yeni nesil pos cihazları için Yazar kasa POS, Masaüstü POS Ürünleri, DCC POS, Sanal POS ve Temassız Ödeme şeklinde sistemleri kullanan ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Garanti Bankası Pos Hattını 444 0 339 numarasından arayarak cihazlar ve kampanyaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden ücretsiz yazar kasa pos cihazı başvurusu yapabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Yazar kasa Pos Cihazı

TEB olarak banka müşterilerine Sabit Ücretli POS, Ortak POS, Sanal POS, POS Plus+, Yazar kasa POS, DCC POS, Bonus POS sistemlerinin olduğu paketleri sunmaktadır. Türk Ekonomi Bankası yeni nesil pos ve yazar kasa cihazları ve ücretlerini şu şekilde belirlemektedir;

Profilo Verifone 700 USD + %8 KDV
Vera 1.100 TL + %8 KDV
Arçelik ve Beko 1.198 TL + %8 KDV
Hugin 830 USD +%8 KDV
Ingenico 1.659 TL.

Aylık cirosu minimum 1.500 TL. olan iş yerleri TEB Business isimli kartla 36 ay süresince her ay 4 bin veya 24 ay süresince her ay 6 bin lira kullanma taahhüt verirseniz, Ücretsiz yazar kasa pos cihazı alabilirsiniz.

Yeni Nesil Yazar Kasa Pos Cihazları Hakkında Tanıtım Videosu


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir