Türk Ekonomi Bankası (TEB) 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisi Şartları


Türk Ekonomi Bankası (TEB) 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisi Şartları

Son zamanlarda konut kredisi için olan başvuruların sayısı bir hayli artmaya başladı. İnsanlar banka banka dolaşıp veya internet sitelerini gezinip konut kredisi faiz oranlarına bakıyorlar. Birde 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi hakkında bilgi araştırıyorlar. Bugün bizler sizin için bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi paylaşımı yapacağız. Eğer konut kredisi çekmek gibi bir niyetiniz varsa bu konuyu mutlaka okumanızı öneririz. TEB dahil diğer tüm bankalar bu konuda sizlere yardımcı olabilir fakat biz bugün bu banka üzerinden anlatımımızı yapıyoruz.

TEB yani Türk Ekonomi Bankası’ndan konut kredisi çekmek isterseniz bu kredinin yıllık faiz oranı ortalama %14 değerinde olacaktır. Yani 120 ay vadeli 100 bin TL’lik bir konut kredisi çektiğinizi düşünürsek bu borcun tamamını bitirdiğinizde 70 bin TL civarında bir faiz ödemiş olacaksınız. Bu da 100 bin TL + 70 bin TL yapıyor ve toplamda 170 bin TL’e tekabül ediyor. Aylık olarak geri ödeme tutarını merak ediyorsanız o da 1400 TL civarında oluyor. Tabii bu bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir. Siz isterseniz yine de daha fazla aylık ödemeler yapabilirsiniz.

Alacağınız konut kredisinin haricinde birde dosya masrafları gibi ek ücretler yer alacaktır. Bunlar; ‘’Kredi tahsis ücreti, ekspertiz işlemi’’ gibi ücretler. Bunlar içinde önceden önlem alarak ve bilgi edinerek banka şubelerine giderseniz daha iyi olur. Bankada bu konular hakkında daha fazla bilgi verilecektir fakat siz yine de fiyatlarını biraz araştırın. TEB’den konut kredisi almak istiyorsanız illa ki şubesine gitmenize gerek yok. Elinizde gerekli evraklar bulunuyorsa başvurunuzu TEB’in resmi internet sayfasından da yapabilirsiniz. Ama güven açısından kuşku duyuyorsanız en güvenilir başvuru yöntemi olarak banka şubelerine gitmeniz gerekir. Evinizi satın almadan önce birileri tarafından incelenecektir ve ona göre size kredi verilecektir. Bu gibi işlemler içinde yani ekspertiz işlemleri içinde yukarıda dediğimiz gibi bazı ücretleri ödemeniz söz konusu. Bu gibi detaylar şuanda en önemli detaylar arasında yer almakta.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir