Traktör Kredisi Veren Bankalar


TRAKTÖR KREDİSİ VEREN BANKALAR

Ülke ekonomisini kalkındırmak için son yıllarda destek kredileri büyük işletmelerin yanında çiftçiye ve küçük esnafa doğru yönelim gösterdi. Bu destek kredilerinin içinde tarımı ve çiftçiyi kalkındırmakta önemli bir adım olan traktör kredileri yer almakta. Ekonominin kalkınmasında aslında payı son derece büyük olan ve bu zamana kadar önemsenmeyen tarım, bu kalkınma politikası dahilinde önemsenerek çiftçiye yatırım ayağı açılmaya çalışılıyor. Traktör kredisini de kapsayan bu kalkınma projesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yönetiliyor. Bu kapsamda traktör kredisi veren bankalar arasında kamu bankaları olduğu gibi özel bankalar da bulunmakta. Peki, traktör kredisi veren bankalar hangileridir?

Devlet Bankaları

Ziraat Bankası: Hem sıfır hem ikinci el traktörler için kredi desteği sağlayan Ziraat Bankası iki alternatif için de üç, altı ve on iki ay ara ile geri ödeme düzenlemeleri de sağlamaktadır. Geri ödeme planları dahilinde vade bitene kadar faizi de sabit tutuyor. Aynı zamanda satın alınacak en fazla beş yaşındaki traktörler için kasko bedelinin %75’ine kadar kredi kapsamında karşılamakta. Ziraat Bankası tarım ile kalkınacak ekonomik büyümede çiftçinin ve tarım politikasının yanında duruyor.

Halk Bankası: Oluşturduğu Tarım Destek Paketi içinde 9 farklı ürün bulunduruyor. Tamamı çiftçinin ihtiyacını rahat karşılamaya yönelik olan ürünler için de traktör kredisi de bulunmakta. Halk Bankası da traktör kredisi veren bankalar içinde yer alıyor. Hem sıfır hem de ikinci el traktör alımlarında 60 ay vade ile verdiği Traktör ve Tarım Makineleri Desteği ile tarımla uğraşacaklar için güzel bir kredi desteği sunmakta.

Özel Bankalar

Deniz Bank: Kredi kullandırma konusunda önemli adımlar atan Deniz Bank da ikinci el ve sıfır kilometre traktör alımlarında 60 ay vade seçeneği ile kaskonun %75’ine kadar kredi verebiliyor. Tarımsal araç kredisinin yanında tarımın diğer ayakları açılan farklı seçenekleri de mevcut.

Finans Bank: Tarım için hazırlanan özel kredi paketlerinin içinde Traktör/Pikap Kredisi isimli bir kredisi bulunmakta. Finans Bank da ikinci el araçlarda aracın toplam bedelinin %60’ını karşılarken bu sıfır kilometre kullanılmamış araçlarda %75’lere varıyor. Sıfır kilometre araçlarda 72 aya kadar vade uygulayabilen banka ikinci el araçlarda 48 aya kadar vade uyguluyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir