Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar


Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Son zamanların en büyük ve en can alıcı sorunlarından bir tanesidir belki bu ‘’sicil’’ sorunu. Evet, bankalara veya farklı bir kuruluşa borcunuz varsa dikkat etmeniz gereken bir çok şey var. Bunların başında; ‘’Sicil.’’ Geliyor. Eğer sicilinizi bozdurursanız belki de bir daha asla kredi çekemezsiniz. Yani devlet kredi sicil affı çıkartana kadar kredi çekmeniz çok zor olur. Şimdi sizlere sicili bozuk olana kredi verirler mi? Bunun açıklamasını yapalım.

Sicili bozuk olana normal şartlarda asla hiçbir banka kredi vermez. Fakat yine de bu bankanın insiyatifine bağlıdır. Devlet eğer kredi sicil affı tarzı bir şey çıkartırsa bankalarla tekrardan çalışmanız mümkün hale gelebilmektedir. Yine aynı şekilde kredi alıp sicilinizi bozdurursanız hiçbir şekilde bir daha belki de size kredi verilemeyebilir. Bu yüzden kredi çekerken veya kredi kartı alırken çok dikkatli olmalısınız. Borçları ödeyemeyecekseniz asla bu sorumluluğun altına girmeyiniz.

Yukarıda da denildiği gibi kredi sicil affı çıkmadığı sürece hiçbir bankayla çalışamazsınız. Fakat kredilerinizi ödemeye başlarsanız ve sicilinizi tekrardan sağlam bir hale getirirseniz hiçbir bankayla sorununuz olmaz ve istediğiniz bankadan tekrardan kredi çekebilirsiniz. Yakın bir zamanda sicili bozuk olanlar için devletin yeniden bir kredi sicil affı çıkartması beklenmektedir. Bu yeni çıkacak sicil affı 2017 içerisinde olabilir. Zira oylaması geçen yıl yapıldı ve TBMM sunulan dilekçeyi kabul ederek sicil affı getirtmeyi kabul etti. Bu sayede borçlarınızı tekrardan ödeyerek sorunsuz bir şekilde sicil affından yararlanıp sicilinizi eski haline getirebilirsiniz. Ama dediğimiz gibi tekrar tekrar aynı şeyleri yapmanız kredi alıpta krediyi ödememeniz büyük bir sorun haline gelebilir. 1 seferinde bir şey yokken diğer seferinde daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni çıkacak olan kredi sicil affını iyi bir şekilde değerlendirip borçlarınızı kapatınız ve bundan sonraki hayatınızda büyük bir özenle borç altına girmemeye özen gösterin. Bu şekilde yaparsanız hayatınızı daha idame ettirebilirsiniz. Yani işin kısaca özete ve anlamı; ‘’Kredi sicil affı çıkmadan hiçbir banka size kredi veya kredi kartı vermez.’’


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir