Sicil Affına Uğramış Kişiye Anında Kredi


Sicil Affına Uğramış Kişiye Anında Kredi

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda TBMM tarafından sicil affı yasası onandı ve gündeme getirilerek bir çok kişinin sicil affı temizlenmiş oldu. Tabii, sadece yasanın çıkması önemli değil. Yasanın haricinde yine de borçlarınızı ödemeniz önemli. Aşağıda sizlere bu konu hakkında ve anında kredi hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalıştık. Eğer sizlerde bu konularda sıkıntılar yaşıyorsanız ve sicil affınız temizlendikten sonra, temizlenmemiş halde kredi çekmek istiyorsanız aşağıda yazacağımız bilgilere göz atabilirsiniz.

Kredi ve kredi kartı ödemelerinin yapılmamasından dolayı ortaya çıkan ve bizlere zorluk çıkartan bu durum bir zamandan sonra kredi sicilimizi bitiriyor ve tamamen kirletmiş oluyor. Bu durumda insanlar yani siz kredi çekemez, kredi kartı kullanamaz hale geliyorsunuz. Bundan dolayı da bankalar sizinle çalışmak istemiyor. Her neyse bunu eminiz sizlerde biliyorsunuzdur.

Sicil affına uğrayıp da anında kredi çekmek istiyorsanız ilk önce bankalarla anlaşmanız gerekir. Tabii, bankalarda da şuanda sicil affını uygulayan bir banka yok. Yani bu durum söz konusu değil. Hükümet ve meclis her ne kadar bu konu da geliştirmeler, uyarılar yapsa da halen sicil affı için herhangi bir yaptırım yapan bir banka bulamazsınız. Bazı bankalar bu konu da düzenleme yapıyor fakat o düzenleme de kişiye göre oluyor. Yani bir nevi bankalar kişiye özel davranış sergilemiş oluyorlar. Şuanda milyonlarca kişi sicil affı yasanının uygulanmasını beklemekte. Eğer uygulanabilirse tabii ki de bankalar size kredi verecektir. Ama bu yine bankaların insiyatifinde olacağını bilmeniz gerekir.

Şuanda bu konuda sicil affı uygulayan bankalar olarak Ziraat Bankası, Halk bankası vs. var. Genel olarak tüm bankalar uyguluyor lakin yukarıda da dediğimiz gibi kişiye özel muamele oluyor. Ayrıca kredi çekebilmeniz için, kredi kartı kullanabilmeniz için bankalar şuanda bir çok prosedür, onay aşamasından geçirtiyor. Şu durumda sonuç olarak bankalarla çalışmanız mümkün değil gibi duruyor fakat yine de bankaların şubelerine giderek bu konular hakkında daha detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Krediniz onay aşamasına geldiği zaman banka size bildirim yapacaktır. Eğer uygun görürse krediyi size verecektir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir