Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Karti Veren Bankalar


Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Karti Veren Bankalar

[toc]

Öğrencilik dönemi içerisinde eğer nakide sıkıştıysanız veya biraz paraya ihtiyacınız varsa hemen bankalara koşmanızı önermeyiz fakat sizlere bugün bu konu hakkında detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız. Öğrencilere hangi bankaların kredi verdiğini ve öğrencilerin nasıl kredi alabileceğini sizlerle tartışacağız. Konuyu daha fazla uzatmayalım ve hızlı bir şekilde ‘’Öğrencilere kredi kartı veren bankalar’’ olarak başlığımızı açalım.

Öğrenciye Hangi Bankalar Kredi Verir?

Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu okul dönemi içerisinde zaman zaman nakite sıkışıyor. Verilen burslar her zaman yetmeyebiliyor ve bunun içinde neredeyse hepsi bankalardan kredi almak için, kredi kartı almak için sıraya giriyor. Normal şartlarda hiçbir öğrenciye hiçbir banka kredi kartı vermek için yanaşmaz. Fakat bu durum bankadan bankaya değişebilir. Birde kredi kartı günümüzde neredeyse herkese veriliyor. Geliri olsun, olmasın kim kredi kartı isterse kredi kartını veriyorlar. Fakat kredi kartı bir sonraki aşama yani ödemesi biraz zor olabilir. Bunun yerine krediye yönelmeniz gerek.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencinin kredi çekebilmesi için her zaman herkeste aranan şart olan sigortasının bulunması gerekir. Sigortası olmayan bir kişi kesinlikle kredi çekemez. Bunun haricinde öğrencinin kredi çekebilmesi için velisinin imzası gerekir. Yani bir nevi kefil olarak düşünebilirsiniz. İhtiyaç kredisi, tüketim kredisi vs. bunlara bulaşmadan öğrenci daha kolay bir şekilde eğitim kredisi alabilir. Bu kredinin alınabilmesi için gerekli olan şey yine velinin imzasıdır.

Kredi çekmek için veya eğitim kredisi almak için İş bankasına, Ziraat Bankasına başvurabilirsiniz. Özellikle İş bankası öğrenciler için büyük avantajlar sağlıyor. Diğer bankalarda da bu tür krediler bulunmakta fakat faiz oranları vs. bu bankalara göre daha yüksek olabilir. Bunun haricinde sizlere önerimiz; ‘’Sürekli olarak bankalara kredi başvurusunda, kredi kartı başvurusunda bulunmamanız.’’ Eğer sürekli bir yerlere kredi için başvurursanız kredi notunuz günden güne düşüşe geçecektir. Bu durumda sizin kredi almanıza, kredi kartı almanıza doğrudan etki edecek ve belki de bir daha asla kredi alamamanıza kadar sebep olabilecektir. Daha dikkatli davranarak sigortalı bir işe girmeye çalışsanız daha iyi olur.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir