Nafaka Parası İle Kredi Çekme Şartları


Son zamanlarda bankaların değişik isimler altında müşterilerine kr3ediler vermektedir. Bankalar özellikle rekabet ortamından dolayı hemen her gelir seviyesine uygun olacak kampanyalarla yeni müşteri bulma yoluna gitmektedir. İşte bankaların rekabet ortamı ve yeni müşteri bulabilmek için sunmuş olduğu kredi kampanyaların içerisine nafaka kredileri de girmektedir. Nafaka parası ile kredi çekmek isteyen birçok insan artık kredilerden faydalanabilmektedir.

Nafaka parası ile kredi çekmenin şartları nelerdir?

Kredi puanının yüksek olması her türlü kredi için geçerlidir. Nafaka parası ile kredi çekmek isteyenlerin de kredi puanının yüksek olması gerekmektedir.

Nafaka veren kişinin düzenli işinin olması gerekmektedir.

Bazı bankalar nafaka veren bireyin maaş bordrosunu ve sigorta durumunun belgelenmesini isteyebilmektedir.

Çekilecek tutar ve vade sayısının alınan nafaka miktarının 2/3 ü kadar olmalıdır. Tabiî ki bankalar eski müşterilerine esneklik tanıyabilmektedir.

Nafaka alan ve kredi çekmek isteyen kişinin nafaka miktarını ve aylık giderlerin hesaplanması sonucunda ne kadar vade ödeyebileceğinin tespitini yapmaktadır.

Nafaka parası ile kredi çekmek isteyenler gerekli şartları yerine getirmeleri dâhilinde kredi çekebilmektedir. Eğer ki çekilmek istenilen kredinin vade sayısı artırılır ve miktarı azaltılırsa kredi çıkma imkânı daha yüksektir. Ayrıca vade ödemeleri gecikse dahi nafaka gelirine haciz koyulma durumu da bulunmamaktadır.

Nafaka parası ile kredi veren bankalar

Türkiye İş Bankası

İş bankası birçok alanda kredi verdiği gibi nafaka parası ile de kredi vermektedir.5.000 TL ye kadar kredi çekme imkânına sahip olan müşteriler çekmiş oldukları krediyi 24 ay vade ile ödeyebilecektirler. Faiz oranı ise %1.23-%1.54 Aralığında olmaktadır.

İNG Bank

Nafaka parası ile kredi veren bankalardan birisi de İNG Bank’tır. Banka 50 TL dosya masrafı almak kaydı ile kredi vermektedir.8.000 TL ye kadar kredi veren banka ayrıca faiz oranını %1.12-1.43 Aralığında uygulamaktadır.

TEB

Banka 36 ay vade ile 10.000 TL ye kadar çıkabilen nafaka kredisi vermektedir. Ayrıca 36 ay vade imkânı sunmakta olup 40 TL şeklinde dosya masrafı uygulamaktadır.

Vakıfbank

Vakıf Bank, nafaka parası ile kredi veren bankalar içerisinde bulunmaktadır.5.000 TL ye kadar kredi veren banka, 24 ay vade imkânı sunmaktadır. Faiz oranı %1.34 şeklinde olmaktadır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir