Mortgage Kredisinin Avantajları


Hayalindeki evi almak için birçok insan çeşitli yollara başvurmaktadır. Fakat bazı durumlarda yeterince nakit bulunamamakta ve ev alma hayali ertelenmek zorunda kalmaktadır. Alınan borçlarında faizi oldukça yüksek olması nedeni ile ev almak isteyenler ya çok fazla faiz ödemek zorunda kalmakta ya da evini tekrardan satmak durumunda kalmaktadır. Fakat son yıllarda çıkan Mortgage kredisinin avantajları ile birçok kişi kira öder gibi ev alabilmektedirler. Bunun sonucunda da kiraya vereceğiniz parayı 9-10 yıl boyunca oturduğunuz eve vererek hem barınma ihtiyacını gidermiş olacaksınız hem de hayalini kurduğunuz eve sahip olacaksınız.

Mortgage Kredisinin Sunmuş Olduğu Avantajlar

Borçlanmayı Bankaya Yapmak

Ev almak için borç almanız gerekecek. Fakat bu borcu banka dışında birinden ya da bir kurumda almanız durumunda sizlere sunacağı ödeme süresi en fazla 3 yıl olacaktır. Ve evin borcunu o kadar kısa sürede ödeyemeyeceğiniz için zor günler geçireceksiniz. Fakat bankaya borçlanmanız durumunda borcunuzu 20 yıla kadar ödeme seçeneğiniz vardır. Gelir seviyenize göre rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Kira derdinden kurtulmak

Mortgage kredisinin avantajlarından birisi de kredi kullananlara ev kirası derdinden kurtulmasını sağlamaktır. Almış olduğunuz evi kullanacağınız için artık kira ödemeyeceksiniz. Ev sahibinizin ev kirasına zam yapma ya da sizleri evden çıkartma imkanı olmayacaktır. Yani kendi eviniz olacaktır.

Taksitler Sabit Olacaktır

Mortgage kredisi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz taksit miktarı değişmeyecektir. Mesela taksit tutarı 800 TL şeklinde hesaplanmış ise vade bitimine kadar bu rakam değişmeyecek ve dünya genelinde oluşan mali durumdan etkilenmeyeceksiniz. Fakat banka dışında borçlanma yapılması durumunda borç almış olduğunuz yer sizleri bu konuda zor durumda bırakabilir.

Alacağınız Evin Değeri Belirlenir

Ev alırken satıcı tarafından aldatılma durumu vardır. Ederinden daha fazla gösterilen evleri bilginiz olmadığından dolayı daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat Mortgage kredisinin avantajları bu nokta da sizlerin yardımına koşacaktır. Kredi verilirken evin değeri uzmanlar tarafından incelenecek ve sizlere bildirilecektir. Bu durumda da sizler evinizin ne kadar edeceğini tam bildiğiniz için ona göre ödeme yapacaksınız.

Ödeme Vadelerinin Uzun Olması

Ödeme vadelerinin uzun olması sizleri borcunuzu öderken zorlamayacaktır.120 aya kadar çıkan vade seçenekleri ile ödeyebileceğiniz miktarda aylık borç ödeyecek ve zorlanmayacaksınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir