Kredi Sicil Affı Çıktı 2017


Kredi Sicil Affı Çıktı 2017

Zamanında kredi çekmiş veya kredi kartını kullanmış kişilerin borçlarını ödemeyediği zaman karşılarına bir kara liste gelir. Bu kara listeye girerseniz artık bankalarla çalışamaz hale gelirsiniz. Zaman zaman bu kara listeden çıkmanız için sizlere birkaç destek verilir. Yani borcunuzu ödemeniz konusunda devlet desteği alırsınız. Böylelikle kredi sicil affı olur ve kara listeden çıkmış olursunuz. Kredi sicilinizi zedelememek için mutlak suretle kredi ve kredi kartı ödemelerinizi aksaksız bir şekilde yapmanız gerekir.

Kredi almış iseniz ve kredi borçlarınızı 90 günden daha fazla ödemediyseniz karşınıza bu kara liste çıkar. Size kısa bir zaman dilimi daha sunularak ödemeyi yapmanız istenir. Eğer bu süreçte de hiçbir şekilde ödemeyi kabul etmez veya yapmazsanız bankalarla aranızda olan dostluk tamamiyle kesilmiş olur. Fakat devlet bir şekilde bu kredi sicil affını çıkartırsa ödemelerinizi kolay bir şekilde yaparsınız. Peki 2017 içerisinde kredi sicil affı çıktı mı?

Hükümet veya devlet bankalara kredi sicil affı için başvurur yani sözünü kolay bir şekilde geçirebilir. Türkiye’de aşırı şekilde bir kredi kullanımı, kredi kartı kullanımı olduğu için zaman zaman bunların olması gerekir. İnsanları kredi kartına veya krediye esir eden bankalara zaman zaman devlet sözünü geçirmek zorundadır ve kredi sicil affını devreye sokmak zorundadır. Bunun yapılabilmesi içinde bir milletvekilinin kanun tasarı teklifi ile bu maddeyi oylattırması gerekmektedir. Aksi taktirde hiçbir şekilde kredi sicil affı çıkmaz. Durum böyle olunca her geçen gün yeni bir intihar haberiyle, boşanma haberiyle uyanıyoruz. Yani ekonomik sıkıntıda olan kişiler ruhsal bunalıma girdiği için bu olaylar yaşanıyor. Bu olayların durdurulması içinde devletin bir şekilde kredi sicil affı çıkartması gerekiyor.

Daha öncesinde yapılan bir habere göre 2017’de verilen kredi sicil affı TBMM’den geçmiş ve yakın bir zaman içerisinde gündeme kredi sicil affının gelmesi bekleniyor. Bu haberi sadece haber siteleri vermedi. Aynı zamanda Bülent Tüfekçi, resmi Twitter hesabından şu sözleri yazdı; ‘’Bankaların kara listesine girenlere sicil affı, yatırımcılara vergi ve harç muafiyeti getiren tasarı TBMM’de kabul edildi. Hayırlı olsun.’’


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir