Kredi Notuna Göre Kredi Faizi Kampanyası


Kredi Notuna Göre Faiz Oranlı Kredi İmkanı

Kredi notuna göre faiz oranlarının amacı, kredi notunuzuna yani kredi puanınıza göre size sunulan özel faiz oranları anlamına gelmektedir. Eğer kredi notunuz yüksekse size sunulan kredi faiz oranı düşük, kredi notunuz düşükse size sunulan faiz oranı yüksek kredi notlu birine oranla daha yüksek olacaktır. Kredi Notuna göre faiz oranlarını bankalar uygulamaya başladı. Bu bankalar arasında ING bank ve TEB bulunmaktadır.

Kredi Notuna Göre Kredi Ne demektir?

Findeks kredi notunuza oranla size göre en uygun faiz oranları fırsatlarınan faydalanmanızı sağlayan yeni nesil kredilendirmedir.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks kredi notu kullanmış olduğunuz kredi kartlarının geri ödemesi veya kredili hesaplarınızdan yaptığınız geri ödemelerin performanslarını özet olarak bir noktada toplayan ve tüm bankacılık işlemlerinde tüm bankaların refererans olarak aldığı bir kredi notu puanlandırma sistemidir. Findeks kredi notu oranları 1-1900 puanları arasında değişiklik gösterebilmektedir. Risk olarak bakacak olursak 1 en riskli grupta bulunan puan iken, 1900 en az riskli grupta bulunan puanlama türüdür.

 

Findeks Kredi Notu Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Findeks Risk Raporu Nedir ?

Kredi Notu Hakkında Detaylı Bilgiler İçin Tıklayınız

Kredi Notu Nedir?

Kimler Kredi Notuna Sahiptir?

Kredi notuna sahip olma şartları arasında herhangi bir bankada aktif olarak kullanmakta olduğunuz Kredi Kartı, Kredili Mevduat hesabı veya Bireysel Kredi kullanım durumu olan bütün bireylerin Findeks Kredi Notu vardır.

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Kredi notunuzu bir çok faktöre etkilemektedir. Bunları üst başlık olarak verecek olursak

 • Kredili Ürünleri Ödeme Alışkanlıklarınız %35

Kredili ürünlerinize ilişkin ödeme alışkanlıklarınız eğer olumlu ile kredi notunuz olumlu yönte etkilenir. Geciken kredi ödemeleri ise kredi notunuzu düşürecektir.

 • Mevcut Hesap ve Borç Durumunuz %35

Kapanmış kredileriniz iyi veya kötü sonuçlanmış ise ve mevcut borç bakiyeleriniz ve limitlerinizin oranları dikkate alınacaktır.

 • Yeni Kredili Ürün Açılışları %11

Yeni kredili ürünlerinizin performans raporları henüz toparlanmadığı için yeni kullanmış olduğunuz krediler de rislilik oranınıza etki edecektir.

 • Kredi Kullanma Sıklığınız %10

Kredi kullanım yoğunlunuğunuz olumsuz yönde bir anlam taşımamaktadır. Eğer yoğun kredi kullanmış ve bu kredilerinizi düzenli olarak ödemiş ve kapatmışsanız ya da düzenli ödemeleri devam ediyorsa bu durumda kredi notunuzu hiç kredi kullanmamış kişilere oranlar daha yüksek çıkmasına katkıda bulunabilir.

Kredi Notunu Bilmenizin Size Faydaları Nelerdir?

Kredi kullanmadan önce eğer kredi notunuz hakkında bilginiz varsa bu size artı bir puan olacaktır. Eğer bankalar için risklilik grubunda yer alıyorsanız kredi notunuzu yükseltmenin yollarını arayabilirsiniz. Bu şekilde kredi notunuzu yükseltip dilediğiniz krediye rahatlıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir öğrenmek için tıklayınız

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

ING Bank Hangi Kredi Notuna Göre Ne Kadar Faiz Oranı?

ING Bankın kampanyası 3-48 ay vadeli kredi ürünleri için geçerlidir.

 • Kredi Notu 1850 ve Üzeri Olanlar

Kredi Notunuz eğer 1850 – 1900 arasında ise bankalarla şu ana kadar hiç bir problem yaşamamışınız anlamına gelmektedir. Ing Bank bu şekilde yüksek kredi notu olanlar için faiz oranını % 1,49 olarak belirlemiştir.

 • Kredi Notu 1800 ile 1849 Arası Olanlar

Kredi notu için iyi diyebileceğimiz yani az riskli grupta olanlar için ING Bank % 1,54 faiz oranından faydalandırabilmektedir.

 • Kredi Notu 1750  ile 1799 Arası Olanlar

Kredi notu oranıyla muhtemelen kredi kullanabilecek vatandaşlar olarka nitelendirebileceğimiz az riskli grup olan bu vatandaşlar için faiz oranı % 1,59 olarak hesaplanacaktır.

 • Kredi Notu 1700 ile 1749 Arası Olanlar

Kredi faiz oranı bu grup için % 1,59 olarak sunulmaktadır.

 • Kredi Notu 1600  ile 1699 Arası Olanlar

Kredi notuna göre riskli grupta olan bu kişiler için faiz oranı % 1,59 oranında faiz sunulmaktadır.

TEB Hangi Kredi Notuna Göre Ne Kadar Faiz Oranı?

 • Findeks kredi Notu için alt puan limiti 1850 olan kişiler için 10.000 TL ihtiyaç kredisi 48 ay vadeli olarak % 1,3 faiz oranı ile TEB bankası tarafından sunulmaktadır.
 • Findek Kredi Notu alt puan limiti 1340 olan vatandaşlar için aynı vade ve kredi miktarı için faiz oranı ise TEB Bankasının sunmuş olduğu şekliyle % 1,54 oranındadır.
 • Kredi Notu alt limiti 1000 olan vatandaşlara ise TEB kredi faiz oranını % 1,75 olarak vermektedir. Bu oran 48 ay vadeli ve 10.000 TL olarak hesaplanmaktadır.

 


“Kredi Notuna Göre Kredi Faizi Kampanyası” için 2 yanıt

 1. Benim kredi puanım en iyi seviyede. Yani findeks sorgusu yaptığım zaman kredi kullanımı için riskli grupta olmadığım cevabını alıyorum. O zaman ben bankalarda ki mevduat hesaplarımdan vadeli hesaba para yatırdığımda kredi notuma göre faiz oranı mı alacağım ?

  • Merhaba Turan Bey,
   Yazımızda belirttiğimiz bankalardan birini kullanıyorsanız, kredi notunuza göre faiz kampanyasından yaralanabilirsiniz. Bunun için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir