Kredi Kartı ve Ek Kart Arasındaki Farklar Nelerdir?


Kredi Kartı ve Ek Kart Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüz koşulları itibari ile artan kredi kartı kullanımı beraberinde ek kart kullanımını da getirmiştir. Taksitli satın alma, nakit taşımama gibi pek çok avantaj sağlayan kredi kartları vazgeçilmez ihtiyaçlar arasındaki yerini almıştır. Görünüm itibari ile birbirinden farkı bulunmayan kredi kartı ve ek kartlar arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Ticari ilişkileri gelişen bireylerin sık kullandığı kredi kartlarının yanı sıra ek kartları da mevcuttur. Peki, kredi kartı ve ek kart arasındaki farklar nelerdir?

Kredi kartlarına bağlı olan ek kartlar da kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Fakat, “Kredi kartı ve ek kart arasındaki farklar nelerdir?” bu kullanıcılar tarafından tam anlamıyla bilinmemektedir. Ek kart, mevcut kredi kartına bağlı olarak çıkarılmaktadır.

Ek Kart, Kredi Kartının Parçasıdır

Kredi kartı kullanıcılarının, yakınları düşünülerek çıkarılan ek kart kullanımı çoğunlukla kart kullanıcısının eşi ya da çocukları tarafından gerçekleşmektedir. Kredi kartına bağlı olan ek kartların özellikleri daha kısıtlıdır. Ek kart kullanımına çoğu banka kısıtlamalar getirmiştir. Örnek vermek gerekirse; kartın şifresi unutulduğunda işlemi kart sahibinin yapması gerekmektedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir