Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu en cazibeli hizmet, kredi kullanımıdır. Hem bankalar bu durumdan kazançlı çıkmakta hem de müşteriler mali durumlarını düzeltebilmektedir. Durum böyle olunca da bankalar müşterilerine kredi kullandırtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Kredi çekmek isteyenlerin en çok merak ettiği konu da kredi başvurusu nasıl yapılır olmaktadır. Aslında oldukça kolay olan kredi başvurusu şu şekilde yapılmaktadır:

 Atm’ler yolu ile kredi başvurusu yapmak

Eğer ki aceleniz varsa ya da banka şubeleri kalabalıksa banka atm’lerini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın atm’sinden kartınızla giriş yaparak ekranda ‘’Kredi başvurusu’’ bölümüne girmeniz ve oradan ne kadar kredi çekmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Bankanızda zaten sizin tüm bilgileriniz bulunmaktadır. Müşterisi olmadığınız bankanın ATM’sinden de kartsız işlemler yaparak gerekli alanları doldurmanız gerekecektir. Ön başvuru değerlendirmesi yapılarak uygun görüldüğü takdirde krediniz onaylanacaktır. Bankanız sizleri bilgilendirecek ve sizler de bankaya giderek gerekli prosedürleri tamamlayabileceksiniz.

İnternet Bankacılığı Yolu İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak edenlere verilecek başka bir cevap ise internet bankacılığı kullanımıdır. müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığını kullanarak buradan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz ön değerlendirmeye alınır ve uygun görülmesi halinde sizleri bankanız bilgilendirecektir. Bilgilendirme işlemi sonrasında 2-3 gün içerisinde bankanıza giderek gerekli işlemleri yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

SMS Yolu İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmanın başka bir yolu da SMS kullanımıdır. Bankalar yeni müşteri bulabilmek ve daha rahat kredi verebilmek için müşterilere belirlemiş olduğu numaralar vardır. Bu numaralara TC, yaşınız, aylık geliriniz ve mesleğinizi yazmanız yeterli olacaktır. Ön değerlendirme sonrasında olumlu yanıt alırsanız bankaya giderek gerekli işlemleri yapmanız sonrasında kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Banka Şubesine Giderek Kredi Başvurusunda Bulunmak

Kredi başvurusu nasıl yapılır diye soranların dahi bildiği en eski yöntem olan banka şubelerine gitme yöntemi; belirlemiş olduğunuz banka şubesine giderek gerekli bilgileri müşteri temsilcisine belirterek ve kanıtlayarak kredi başvurusunda bulunulması durumudur. Eğer ki çekeceğiniz kredi miktarı çok yüksek değilse ve kedi notunuz yüksekse aynı gün içinde krediniz onaylanır. Onaylanma somuncunda da aynı gün kredinizi çekebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir