Konut Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları


Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Evet, yeni bir konuyla daha karşınıza çıkıyoruz ve bu konumuzun içerisinde sizlere detaylı olarak birkaç bilgi vereceğiz. Yine konumuz krediler üzerine fakat bu sefer büyük bir kredi olan konut kredisi hakkında bilgiler veriyoruz. Her neyse isterseniz daha fazla uzatmayalım ve sizlere bu konu hakkında daha detaylı bir şekilde yardımcı olarak sorunlarınıza yardımcı olalım. İşte sizlere; ‘’Konut kredisi hesaplama, konut kredisi nasıl hesaplanır?’’ Adlı başlığımız…

Bir çok insan konut kredisinin nasıl hesaplandığı konusunda yeteri kadar bilgiye sahip. Aynı şekilde konut kredisini nasıl çekebileceği ve şartlarının ne olduğu konusunda bilgiye sahip değil. İlk önce konut kredisinde faiz oranlarına bakacaksınız. Eğer faiz oranı düşükse diğer bankaların faiz oranlarına göre o bankayla çalışmak için ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonra vadeyi hesaplayın ve ne kadar faiz ödemesi yapacağınızı hesaplayın. Konut kredisini hesaplamak için bankaların internet sitelerini kullanabilirsiniz. Mesela internet sitesine girin ve hızlı bir şekilde konut kredisi için faiz hesaplaması yapın. Kaç ay vadeli bu krediyi çekeceğinizi, ne kadar kredi çekeceğinizi vs. girişini yaptıktan sonra hemen krediniz için hesaplamalar yapabilirsiniz. Tabii, bunu daha sağlıklı olarak bankaların şubelerine giderek yapabilirsiniz. Şubeler size bu konu hakkında detaylı olarak bilgi verecektir. Orada yapılan hesaplamalar daha doğru olacaktır ve siteye göre daha az faiz oranlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Konut kredisini istediğiniz vade de alabiliyorsunuz ve devlet yani hükümet bu konuda insanlara çok esnek davranıyor. Maksimum 240 ay vadeli konut kredisi vererek insanların ev sahibi olmasını sağlıyorlar. Fakat siz istediğiniz şekilde vade yaptırabilirsiniz. 240 ay vade gücü olmayan kişiler için gerçekten ideal bir şey. Ama ödeme süresi çok fazla ve faizi gerçekten aşırı şekilde abartı olarak görülebilir. 240 ay yerine 120 ay vade ile istediğiniz krediyi çekebilirsiniz. 120 ay vadeli konut kredisi için başvurabileceğiniz bankalar; ‘’Ziraat bankası, iş bankası, garanti bankası, hsbc, ıng bank, qnb Finansbank’’ Bu gibi bankalar size yardımcı olabilir. Yani sadece bunlar değil daha bir çok banka size bu konuyla alakalı olarak yardımcı olacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir