Kefilsiz Otomobil-Araç-Taşıt Kredisi Veren Bankalar


Kefilsiz Otomobil-Araç-Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bilindiği üzere çoğu kredi türünde garantör olması için başvuru sahibinden bir kefil bulması isteniyor.  Araba fiyatlarının çok yüksek değerlerde seyretmesi, insanları mecburen kredi çekme yoluna itiyor. Karşılaşılan bu engeli aşmak için alınmak ihtiyaç kredileri çoğunlukla ne yazık ki kefilsiz verilmiyor ama biz yinede ihtiyaç kredilerini kefilsiz veren bankaları da bu yazımızda listeledik. Ancak taşıt kredilerinde ise durum biraz farklı. Bazı bankalar kefil istemeksizin kredi verebiliyorlar. Diğer kredi türlerine kıyasla, taşınır-taşınmaz mal gösterme olasılığı daha yüksek olduğu için kefilsiz otomobil-taşıt kredisi almak kolaylaşıyor. Taşıt kredisi almak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler isteniyor. Başvuru esnasında aşağıda belirteceğimiz belgeleri de yanınızda bulundurursanız işlemlerinizi kolayca halledebileceğinizi umuyoruz. Aksi takdirde işleriniz aksayabilir. Ayrıca kefilsiz kredi veren bankaların listesini de yazımızın sonuna ekledik. Bu bankalardan sadece araç kredisi değil, ihtiyaç kredilerinizi de kefilsiz alabilirsiniz. Devlet bankaları bazı durumlarda kefil şartı arayabilmektedir. Bunun haricinde yazdığımız bankalar gelir belgeli veya gelir belgesiz olmak üzere kefilsiz kredi veren bankalardır.

[toc]

Taşıt Kredisi Başvurularında İstenen Belgeler

Kefilsiz otomobil-taşıt kredisi çekmek isteyen vatandaşlardan şu belgeleri ibraz etmeleri beklenmektedir:

-Nüfus cüzdanı aslı, ya da onaylı sureti

-Gelir belgesi veya maaş bordrosu

-Geçimini ticaretle sağlayan vatandaşlar için vergi levhası ve bankaların isteyebileceği diğer spesifik dokümanlar

-İkinci el taşıtlar için ruhsat

-Daha önceden satılmış bir araç varsa onun noter tarafından onaylanmış satış sözleşmesi

-Proforma Fatura (Ekseriyetle sıfır kilometre araçlar için istenir. Fiyat teklifi çizelgesidir.)

Bazı Hususlara Dikkat!

Bu belgeleri toparladıktan sonra, herhangi bir bankaya müracaat edebilirsiniz. Ancak, böyle bir işe girişmeden önce kredi notunuzu öğrenmenizi, eğer düşükse yükseltmenizi önermekteyiz. Diğer kredi türlerinde kefil istenip de taşıt kredisinde kefil istenmemesinin sebebi, aracınızın bir süreliğine rehin edilmesidir. Yani borcunuzu ödeyene dek arabalarınızı yasal yollardan satamaz ya da kiralayamazsınız. Bu nedenle, çok yüksek meblağlarda kefilsiz otomobil kredisi almadan önce çok iyi düşünmelisiniz. Borcunuzu ödeyemediğiniz durumlarda banka arabanıza ansızın el koyabilir. Yani teminatınız, arabanızdır. Ayrıca ülkeler için özel olan bazı günlerde ”Bu sene Al Seneye Öde” gibi bazı kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyaları takip etmenizi ve size uygunsa değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Zira, gerçekten bazı kampanyalar çok avantajlı olabiliyor. Yine, bazı bankalar taşıt kredilerini 5 aya kadar varan sürelerde erteleme şansınız müşterilerine tanımakta. Bu kredi türlerinde kredi çekebilmeniz için herhangi bir hayat sigortası yaptırmanız da şart koşulmuyor.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Denizbank Kefilsiz Kredi

Denizbank aracılığı ile kefilsiz kredi almak için Kredim yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazmanız ve ardından 3280 ‘e sms yollamanız yeterlidir. Cep telefonunuza gelen onay ile gelir belgesiz kefilsiz kredi alabilirsiniz.

Finansbank Kefilsiz Kredi

Finansbank aracılığı ile kefilsiz kredi almak için TC kimlik numaranızı 5030’a göndermeniz yeterlidir. Finansbank gelir belgeli veya gelir belgesiz olarak da olsa kesinlikle kefilsiz kredi vermektedir.

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi

Garanti Bankası aracılığı ile kefilsiz kredi almak için Kredi yazıp Tc Kimlik numaranızı 3340’a sms gönderirseniz kefilsiz kredi alabilirsiniz.

Kefilsiz kredi veren bankalar listemizde diğer bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

İş Bankası

Yapıkredi Bankası

Akbank

Halkbank

Şekerbank

TEB

İNG Bank

Fibabank

Vakıfbank


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir