İhtiyaç Kredisi Veren Bankaların Listesi


İhtiyaç Kredisi Veren Bankaların Listesi

Bildiğiniz üzere ihtiyaç kredisi bizlerin ihtiyaçlarını, nakit parasını karşılayabilecek güzel bir sistem olarak adlandırılıyor. İhtiyaç kredisinin diğer bir adı ise tüketici kredisi. Eğer ihtiyaç kredisi çekmek gibi bir hayaliniz veya isteğiniz varsa aşağıda sizlere sunacağımız bilgilere göz atabilirsiniz. Bankaların hepsini koyamasakta bir çoğunu sizler için aşağıda yazmaya çalıştık. Her neyse sizlere bu bilgilerin hepsini hızlı bir şekilde aktaralım.

İhtiyaç kredisini istediğiniz herhangi bir bankadan anında çıkartabilirsiniz. Fakat ihtiyaç kredisini alabilmeniz için ve bankaların size bu krediyi verebilmesi için lazım olan şeyler vardır. Mesela; ‘’Maaşınızın olması, sigortanızın olması ve sigorta primlerinizin doğru bir şekilde yatması, kredi notunuzun yüksek olması gibi şeylerden istenmektedir.’’ Eğer ben bu şartları taşıyorum derseniz ve ihtiyaç kredisi yani tüketici kredisi çekmek istiyorsanız aşağıda yer alan bankalara bakarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Şimdi bankaların listesini sizlere sunalım.

İhtiyaç kredisi çekmeden önce faiz oranlarına güzelce bir bakmanız gerekli. Yani gördüğünüz ilk bankadan bu krediyi almak yerine ilk önce faiz oranlarını araştırmanız ve konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmanız gerekli. Bunun içinde bankaların şubesine gideceksiniz ve bireysel masalardan herhangi birisine oturarak bu konu hakkında bilgi almak istediğinizi söyleyeceksiniz. Şube görevlileri size bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi sunacaktır. Bu ihtiyaç kredisini, tüketici kredisini sizlere verebilecek olan bankalar hangileri?

Vakıfbank, ziraat bankası, ING Bank, Yapı kredi, Finansbank, Garanti, Denizbank bu gibi bankaların hepsinden ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Hepsi sizlere güzel bir şekilde yardımcı olacaktır ve bu konu hakkında eğer onlara başvurursanız hızlı bir şekilde tüm detayları aktaracaktır. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi kredinizi çekmeden önce lütfen faiz oranlarına bir göz atın. En düşük faiz hangi banka da bulunuyorsa o bankadan ihtiyaç kredisini, tüketici kredisini çekmeniz gerekiyor. Eğer dosya masrafı gibi masraflar çıkartacak olurlarsa da bunları daha sonradan tüketici hakem heyetine başvurarak geri alabiliyorsunuz. Mesela diyelim 5000 TL’lik ihtiyaç kredisi çektiniz. 200 TL dosya masrafı bunu daha sonradan alabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir