İcralık Vergi Borcu Olanlar Kredi Alabilir mi ?


İcralık vergi borcu olanlar kredi alabilir mi?

Ülkemizde en fazla çalışanın bulunduğu yer vergi daireleridir. Bunun nedeni ise her geçen gün vergi borçlarını ödeyemeyen bireylerin sayısının artması durumudur. Özellikle vergi borçları olanlar ve icraya tabi tutulanların sayısı her geçen gün artmakta ve bu nedenle de birçok birey zor durumda kalmaktadır. Bu durumla karşılaşmamak için mümkün mertebe harcamalar üzerinde kısıtlama ve tasarruf yapılmalıdır. Harcamaları en aza indirerek gelir ile borç ödemesi yapmanız en sağlıklı yöntemdir.

İcra durumu onaylandığı zaman tasarruf yapmanın da pek bir anlamı kalmamaktadır. Bu durumdan kurtulabilmek amacı ile bireyler özellikle illegal yollarla para veren kişilerden para almakta ve daha sonra da icralık durumdan daha kötü durumlarla karşılaşmaktadır. Günümüzde icralık vergi borcu olanlar kredi alabilir mi sorusuna olumlu cevap verilebilmektedir. Bankalar her durumda müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. İcralık borcu olanların yapması gereken tek nokta tekrardan bankaya başvurmak ve kredi kullanma talebinde bulunmaktır.

İcralık vergi borcu olanlar bankalardan nasıl kredi çekebilirler?

Eğer ki eviniz, arabanız ya da başka bir taşınmaz malınız varsa ve üzerine ipotek gelmemişse bankalar icralık borcunuz olsa dahi sizlere kredi vereceklerdir. Çünkü bankaların en fazla gelir elde ettiği durum kredi verme durumlarıdır. Hem müşterilerini kaybetmemek adına hem de yeni kazanç sağlamak adına sizlere uzun vadeli kredi vereceklerdir. Hatta kredi çekme amacınızın icralık borcunuzu kapatmak olduğunuzu belirtmeniz durumunda sizlere daha kolay kredi çıkacaktır. Banka krediyi çıkartarak borcunuz olan yere direkt ödeme yapacaktır. Bu durumda da icralık vergi borcu olanlar kredi alabilir mi sorusunun cevabının alabilirler olacağını göreceksiniz.

Eğer ki vergi borcunuz nedeni ile taşınmaz mallarınıza ve diğer ürünlerinize ipotek gelmiş ise yapmanız gereken şey bir kefil bulmak olacaktır. Kredi notu yüksek bir kefil bulma sonrasında bankanız sizlere kredi imkanı sağlayacaktır. Ayrıca düzenli gelirinizi aldığınız hesabınızdan banka çalışanına otomatik ödeme yapılmasını istemeniz de krediyi daha kolay alabilmenizi sağlayacaktır. Bu durumda da kredi çekebilir ve icra durumundan kurtulabilirsiniz.

Sonuç olarak icra vergi borcu olanlar kredi çekebilirler mi sorusunu merak edenler, bankaların asgari şartlarda kredi kullandırabildiğini bilmelidir. Eğer ki icralık borcunuz varsa tefeci, senetle para satan kişiler gibi illegal yollara başvurmak yerine yine bankalara gitmeniz en hayırlısı olacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir