Hızlı Kredi Notu Yükseltme Taktikleri ve Yolları


Hızlı Kredi Notu Yükseltme Taktikleri ve Yolları

Bankalar, kredi verecekleri kişilerin güvenirliğini tespit etmek açısından kredi notu denilen sistemi ortaya atmışlardır. Bu sisteme göre, belirli bir puanın altında kalan kişilere kredi verilmemektedir. Kredi almak isteyen, ancak son dönemlerde kredi notu düşüşe geçen kişiler, bir an önce notlarını yükseltmek için harekete geçmektedirler. Kredi notu yükseltme taktikleri sayesinde, pek çok insan kısa bir zaman dilimi içerisinde kredi notlarını yükseltebilmektedir. Günümüzde, konut kredisi çekerken, hattâ bazı iş görüşmelerinde bile ortaya çıkan kredi notu ilerleyen dönemlere etkinliğini daha da artıracağa benziyor. Bu bakımdan imtinayla yaklaşmakta fayda var bu noktaya.

Borçlarınızı Azaltın

 Aynı anda birkaç tane finans kurum ya da kuruluşuna borç ödüyor, birden fazla kredi kartı kullanıyorsanız, kredi notu artışına gitmek için evvelâ, bu borcu bir şekilde bitirmek, bu mümkün değilse en azından azaltmak zorundasınız. Bunu yaparken, üzerinize tanımlanmış elektrik, su, telefon ve doğal gaz faturalarını gününde ödemeye, bu ödemelerin bir sonraki aya aksamasına izin vermeyin. Yani, son ödeme tarihlerine sadık kalın. Eğer bunlara dikkat ederseniz, kısa süre içerisinde kredi notu yükseltme şansınızı artırmış olursunuz.

Asgarî Ödeme Tutarından Fazlasını Ödemeye Gayret Edin

 Daha önceden çekmiş olduğunuz bir kredi, ya da sahibi olduğunuz bir kredi kartı varsa bu hususta bir hayli dikkatli olmanız gerek. Çünkü kredi notu pek çok şeyden etkilenir, bunların başında gelen unsurlardan belki de en önemlisi ise, son ödeme tarihleri ve asgarî ödeme tutarıdır. Bazı insanlar asgarî ödeme miktarını ödemeyi alışkanlık hâline getirir. Oysa bu durum yanlıştır. Zirâ, yapılan asgarî ödemelerde faiz oranlar işlemektedir. Dolayısıyla, sadece asgarî ücretleri ödeyen kişilerin borcu her ay giderek artar. Bu da kredi notunun düşmesine sebebiyet verir.  Tüm bunların yanı sıra, acilen bir kredi kartına ya da krediye ihtiyaç duyuyorsanız, lütfen tez canlılıkla her yere başvuru yapmayın, önceki başvurularınızın neticelenmesini bekleyerek kendinize yeni bir yol çizin. Hatalarınızın farkına varın. Çünkü, daha önce yapılan başvurular da kimi zaman güncel başvurularınıza tesir edebilmektedir. Umarım kredi notu yükseltme taktikleri hakkındaki bilgilendirme amaçlı yazımız işinize yarar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir