Hangi Bankalar Cep Telefonu Kredisi Veriyor?


Hangi Bankalar Cep Telefonu Kredisi Veriyor?

BDDk’nın yapmış olduğu düzenlemeler nedeni ile kredi kartı ile taksitli cep telefonu alımları yasaklanmıştır. Bu nedenle de birçok kredi kartı kullanıcısı taksitli şekilde cep telefonu alamamaktadır. Cep telefonu fiyatları oldukça yüksek olması nedeni ile de birçok kişi telefon hayalinden vazgeçmektedir. Fakat bankalar bu durumu değerlendirmek ve yeni müşteriler kazanmak için cep telefonu kredisi vermeye başlamışlardır. Günümüzde birçok insan hangi bankalar cep telefonu kredisi veriyor şeklinde araştırma yapmaları bankaların bu durumdan kazanç sağlamak istemelerini ve yeni kredilerle cep telefonu almak isteyen müşterilere ulaşmanın önünü açmıştır.

Birçok banka ihtiyaç kredisi vererek müşterilerine cep telefonu alabilme imkânı sağlamıştır. Gelen olarak 12 taksit seçeneği ile verdiği telefon kredilerini telefon alınan kuruma aktarımı yapılmaktadır. Birçok kişinin hangi banka cep telefonu kredisi veriyor şeklinde sorularının cevabı şu şekildedir:

TEB

Banka 2000 TL lik cep telefonu kredisi vermektedir. Bankanın telefon kredisine uygulamış olduğu faiz oranı %1.22 şeklindedir. Yani 2000 TL telefon kredisi çeken birisi aylık ödeyeceği miktar 185 TL şeklinde olacaktır.

Burgan Bank:

2000 TL cep telefonu kredisine uygulamış olduğu faiz oranı % 1.25 şeklinde olmaktadır. Aylık ödemesi 184 TL civarı olmaktadır.

Vakıf Bank

Hangi bankalar cep telefonuna kredi veriyor şeklinde merak edenlerin inceleyebileceği başka bir banka ise vakıf bank olmaktadır.2000 TL lik telefon kredisine uygulamış olduğu faiz oranı % 1.30 şeklinde olmaktadır. Aylık ödenecek miktar 183 TL şeklindedir.

Enpara

Finans bank’ın bir kolu olan Enpara telefon kredisi çekmek isteyenlere 2000 TL kredi vermektedir. Banka faiz oranını %1.44 şeklinde belirlemektedir.2000 TL kredi çeken birisi aylık 186 TL şeklinde ödeme yapması gerekmektedir.

Akbank

Ak bank 2000 TL telefon kredisine uygulamış olduğu faiz oranı % 1.36 şeklinde olmaktadır. Aylık ödenecek miktar ise 185 TL şeklinde olacaktır.

Genel anlamıyla telefon kredisi veren bankaların uygulamış olduğu faiz oranları birbirine yakın olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bazı bankalar dosya masrafı adı altında para almaktadır. Telefon kredisi çekmek isteyenler bu konuda araştırma yaparak kredi çekmeleri daha avantajlı olacaktır.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir