Hangi Bankalar Araç İpoteği Karşılığında Kredi Vermektedirler ?


Hangi Bankalar Araç İpoteği Karşılığında Kredi Vermektedirler?

Günümüzde kredi kullanımı oldukça yaygınlaşmaktadır. Bu durum nedeni ile artık bankalar birbirinden değişik kampanyalar sunmaktadır. Fakat kredi kampanyaları ne kadar da avantajlı olsa geri ödenmemesi halinde kullanıcısını oldukça zor duruma düşürmektedir. Bundan dolayı da kredi kullanıcılar tekrardan kredi çekmek ve borcunu yapılandırmak istemektedir. Hal bu şekilde olunca da kredi mağdurları bankalardan tekrardan kredi çekmek istemektedir. Bazı kullanıcılar kredi notlarının yüksek olması ve kefil bulma gibi etmenleri yerine getirebildiği için rahat kredi çekebilirken bazı kullanıcılar da kredi talebi ret edilebilmektedir. Bu durum karşısında da eğer ki araçları varsa hangi bankalar araç ipoteği karşılığında kredi vermektedir şeklinde araştırma yapmaya başlamaktadırlar.

Peki, araca ipotek koydurunca ne kadar kredi çekebilirim?

Eğer ki aracınıza ipotek koydurarak kredi çekmek istiyorsanız banka aracınızı uzman ekiplere değerlendirtecektir. Ve uzman ekip aracınızın değerini tespit edecektir. Banka da bu doğrultuda sizlere kendi sistemlerine göre aracınızın ederinin tamamına değil belirli bir kısmına kredi verecektir. Genel olarak ta bu oran 10.000 TL şeklinde olmaktadır. Tabii ki bu durumu daha da artırmanın yolları vardır. Ayrıca ipotek altındaki aracınıza şerh damgası vuruşacak. Yani borcunuz bitene kadar aracınızı satamayacaksınız.

Araç ipoteği karşılığında kredi veren bankalar:

Ziraat bankası İhtiyaç kredisi

Ziraat bankası hangi bankalar araç ipotetiği karşılığında kredi verir şeklinde soruları olanların ilk bakması gereken banka olacaktır. Çünkü dosya masrafı almaksızın kredi vermektedir. Ayrıca 36 ay vadeli bir şekilde kredi ödeme imkânı sağlamaktadır. Ziraat Bankasından aracınızı ipotek ettirerek 10.000 TL kredi çekmeniz durumunda her ay ödeyeceğiniz tutar 385 TL çıvarı olacaktır.

Halk Bankası

Halk Bankası araç ipoteği karşılığında müşterilerine 10.000 TL lik kredi vermektedir. Kredi vadesi 36 ay şeklinde belirlenmekte ve uygulanan faiz ile birlikte müşteriler her ay 370 TL çıvarında bir ödeme yapmaktadırlar.

TEB

Banka araç ipoteğine karşılık 10.000 TL lif krediyi 36 ay vadeli olacak şekilde vermektedir. Kredi kullanan bireyler aylık olarak 365 TL şekline ödeme yapacaklardır.

Akbank

Ak Bank 10.000 TL krediyi %1.34 faiz oranı ile vermektedir. Yani 10.000 TL kredi çeken bir müşteri aylık bankaya 368 TL ödeme yapacaktır.

Hangi bankalar araç ipoteği karşılığında kredi verir şeklinde merak edenler için en uygun faiz ile kredi veren bankaları belirttik. tabiî ki bu bankaların dışında da kredi veren bankalar olmaktadır. Fakat onların faiz oranı biraz daha yüksek olacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir