Sigortası Olmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar (Gelir Belgesiz)


Sigortası Olmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde gerek kamu bankaları gerek özel bankalar ihtiyaçlar doğrultusunda ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi gibi finansmanlar sağlamaktadır. Bu tür krediler için bankalar bazı evraklar istemektedirler. Bu evraklar arasında gelir belgesi en çok dikkat çeken belgedir. Gelir belgesi sizin sigortalı olarak çalıştığınızı gösteren en önemli belgedir. Bankalar geliri olmayan kişilere kredi vermekte çekimserdirler. Fakat geliri olmayan yani sigortasız olan kişilerde kredi kullanabilmektedirler. Bu miktarlar çok büyük olmasa da gelir belgesiz kredi veren bankalar da vardır.

Sigortanız olmadan nasıl kredi çekebilirsiniz?

Bankaların gelir belgesi talep etmelerinde ki en büyük amaç sizin bu çekmiş olduğunuz krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinizi görmek istemeleridir. Ya da ödeme yapmadığınız zaman gelirinize haciz koyabilmek için bu belgeyi görmek istemektedirler.

Dikkat edilmesi gereken nokta burası !

Önceki dönemlerde SSK ‘da kaydınız bulunması bankalar için yeterli olurken artık sigortalılık süreniz de bankalar için önem taşımaktadır. En az 4 ay sigortalı olmanız durumunda bankalardan kredi kullanabilirsiniz. 4 ay sigortalılık süresini alt limit olarak düşünürsek 6 ay şartı aslında bankaların aradığı sigortalılık süresidir.

6 ay primi yatan bir vatandaş kredi notuna bağlı olarak rahatlıkla kredi çekebilmektedir. Asıl ana başlığımız olan SSK kaydı olmayan kişi kredi çekebilir mi? Sigortasız çalışıyorum kredi çekebilir miyim? gibi sorulara cevap verelim.

Üzerinize kayıtlı bir mülkünüz varsa kredi kullanabilirsiniz !

Bankalardan kredi kullanmak isteyen fakat sigortası bulunmayan vatandaşlar için bankalardan ipotek karşılığı kredi kullanma imkanı bulunmaktadır. Üzerinize kayıtlı ev, arsa, araba ruhsatı gibi taşınır taşınmaz mallarınız varsa bunları ipotek göstererek bireysel müşteri hizmetlerinden kredi kullanmanız mümkündür.

Kirada eviniz varsa kredi kullanabilirsiniz !

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu kredi türünde de aslında ipotekli kredi kullanmış oluyorsunuz. Eğer eviniz kirada ise bu durumda kredi çekme ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Sonuçta bankanın sizden istemiş olduğu gelir belgesi niteliğinde bir kira sözleşmesi veya kontratı verirseniz kredi alma imkanınız daha yüksek olacaktır. Özet olarak bankaya elinizde bulunan kira kontratı ile başvuru yaparak kredi çekme imkanından faydalanabilirsiniz.

Sigortasızlar için İnternet Bankacılığı ile kredi çekme imkanı !

İnternet üzerinden kredi başvurusu ülkemizde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamıştı. Bu yöntemle gelir belgesiz kredi çekme imkanından sizde faydalanabilirsiniz. Kredi çekmek istediğiniz bankadan mevduat hesabı açtırınız. Bu mevduat hesabına bağlı müşteri numaranızla bankanın bireysel müşteri hizmetlerini arayın ve hesabınızı internet bankacılığına açtırmak istediğinizi belirtin.

Takibinde size internet şifresi vereceklerdir. Bu internet şifresi ile bankanın internet şubesine giriş yapınız ve buradan ilgili sekmeleri bularak internet üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapınız. Eğer kredi notunuz yüksekse krediniz onaylanacaktır.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvuru Videosu

Örnek bir video ile internet üzerinden kefilsiz sigortasız gelir belgesiz ihtiyaç kredisi çekme yöntemini sizlerle paylaşalım. Bu örneğimizde Akbank’ın kefilsiz gelir belgesiz imzasız olarak 20.000 TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi imkanını anlatan bir demo sunuyoruz. Eğer sigortasız çalışansanız ve KKB (kredi notunuz) notunuz yüksekse rahatlıkla bu krediden faydalanabilirsiniz.

Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar hangileridir?

Odeabank

Teb

Akbank

İng bank

Finansbank

İş bankası

Ziraat bankası

Denizbank

Bu bankalar internet üzerinden gelir belgesiz sigortasız şekilde kredi vermektedirler.

CEPTETEB

ENPARA.COM

ING Bank

ODEABANK

Yapı Kredi : Geliri olmayana kredi verir

Finansbank : İnternet üzerinden Bordrosuz kredi çıkartır

Şeker Bank : SMS ile gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer alır

ICBC Bank : Yeni banka olduğu için o da maaş belgesiz kredi veren banka dır.

TEB Bankası : Belgesiz anında kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Maaş Bordrosu İstemeden Kredi Veren Bankalar

Banka Adı |  Gelir Belgesi | Kredi Üst Limiti | Başvuru Yolu | Özel Şartlar


HSCB Bank İstemiyor 50 Bin TL İnternet Yok
ING Bank İstemiyor 30 Bin TL İnternet Yok
Finans Bank İstemiyor 30 Bin TL İnternet Yok
ICBC Bank İstemiyor 30 Bin TL İnternet Yok
Yapı Kredi İstemiyor 50 Bin TL İnternet Yok

İpotek Karşılığı Teminatla Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Halkbankası

Vakıf Bank

Yapı Kredi

TEB

Deniz Bank

Burgan BANK

ING Bank

Finans Bank

Kuveyt Türk

Albaraka Türk

Türkiye Finans Bankası


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir