Faizsiz Çiftçi Kredileri Nelerdir?


 

Faizsiz Çiftçi Kredileri Nelerdir?

Günümüzde bu tür işlere büyük eğilim ve arz, talep doğuyor. Gençleri bu işe teşvik etmek için bile devlet katkı payı sağlıyor ve genç işçilere faizsiz özel olarak kredi veriyor veya inek, koyun yardımı yapıyor. Tavuk çiftliği kredisi veya büyükbaş hayvancılık kredisi gibi aramalar yaparsanız Google’da kredi veren yerleri daha detaylı olarak görebilirsiniz. Daha doğrusu faizsiz kredi veren bankaları görebilirsiniz. İsterseniz gelin sizlerle birlikte bu bankalara biraz göz atalım ve hızlı bir şekilde nereden, hangi bankadan faizsiz çiftçi kredisi alabileceğiniz hakkında biraz konuşalım…

Faizsiz çiftçi kredisini veren bir çok banka var. Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halk bankası gibi bu bankalar bu tür kredilerin başını çekiyor. Ziraat ve Vakıfbank bir nevi devletin olması nedeniyle çiftçilere özel imkanlar sunuyorlar ve faizsiz olarak ya da az faizli olarak bir takım krediler veriyorlar. Ziraat bankası örnek olarak çiftçilere hayvan kredisi konusunda büyük bir imkan sağlıyor ve her türlü avantajı vererek esnek ödemeler yapılmasını sağlıyor. Ayrıca bilindiği üzere bu banka devlet bankası ve şuan ki hükümet tarafından çiftçilere büyük oranda bir destek var. Sadece büyükbaş hayvancılık için kredi değil. Aynı zamanda inek, deve, deve kuşu, tavuk, kaz, tavuk, arı veya diğer hayvanlar içinde özel olarak bünyesinde farklı farklı krediler yer alıyor.

KOSGEB’te çiftçilere özel olarak çiftçi kredisi veriyor. Fakat KOSGEB daha çok hayvan almak için değil. Daha çok hayvanların yetiştirilmesinde tesis kurabilmek için onların bakımını yapabilmek için özel olarak destek sağlıyor. 2017 yılında da bu destek devam edecek ve KOSGEB tarafından projeniz onaylanırsa hızlı bir şekilde sizlere çiftçi kredisi verilecektir. Bu verilen kredi hibeli kredi olup faizi yoktur veya olsa da az oranlıdır.

Ziraat bankası veya diğer bankalardan çiftçi kredisi çekebilmeniz için bazı şartlar vardır. Bu şartları öne sürmesinin nedeni de verdiği parayı güvenilir kişiye verebilmek ve teminatını doğru bir şekilde yapabilmek içindir. Eğer şartlarını kabul ederseniz ve uygun görülürse sizde bu tür bankalardan hemen çiftçi kredisi çekebilirsiniz. İpotek, bordo veya kefil gibi durumlar ortaya çıkabilir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir