Evin Yüzde Yüzüne Kredi Veren Bankalar


Evin Yüzde Yüzüne Kredi Veren Bankalar

Son zamanlarda moda olan ve herkesin talip olduğu kredi çeşitlerinden bir tanesi de evin yüzde yüzüne krediler. Evet, krediyi çekip başka şeylere yatırmak istiyorsanız veya değeri büyük bir şey almak gibi bir hedefiniz varsa bu tarz kredilere başvurabilirsiniz. Fakat bu tarz kredilerin her zaman ödemesi çok zor olur ve fazlasıyla riskli bir şeydir. Zira ödemediğiniz zaman eviniz elinizden alınabilir ve icraya götürülerek satışa konulabilir. Evinize kredi aldıktan sonra yüzde yüz kredi verildikten sonra yapacağınız iş size para kazandırmalıdır. Aksi taktirde ödemesi zor olduğu için yukarıda da dediğimiz gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Şimdi sizlere bu konu içerisinde buna bağlı olarak evin yüzde yüzüne kredi veren bankaları hep birlikte inceleyeceğiz.

Bu kredileri her banka verebilir. Şayet üzerinizde bir ev, bir araba veya değeri büyük olan bir şey var ise. Eğer bunlar sizde varsa bankaya gidiyorsunuz yani istediğiniz herhangi bir bankaya gidiyorsunuz ve bu krediyi almak istediğinizi söylüyorsunuz. Kredi eğer onaylanırsa size veriliyor. Evinizin üzerine de ipotek konuluyor. Yani aldığınız kredi bitmeden kendi evinizi ne satabiliyorsunuz, ne başka bir şey yapabiliyorsunuz. Yine içerisinde oturabiliyorsunuz fakat ömür boyu yine oturmak için aldığınız krediyi ödemeniz gerekiyor. Hangi bankalar bu krediyi verir?

Bu bankalar arasında; ”Ziraat Bankası, Halk Bankası, Akbank, Garanti, Şekerbank, HSBC, ING Bank” gibi bankalar yer alıyor. Bu bankalara giderek detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Sizden evinizin tapusunu isteyecektir. Tapu sizin üzerinize olmalı ve hiç bir oyun, yalan veya farklı bir şey olmamalı. Aksi taktirde kredi verilmez. Verilmediği gibi de başınıza farklı farklı işler gelebilir. Bahsettiğimiz ve adını verdiğimiz bankalara gidiyorsunuz. Tapunuzu gösteriyorsunuz. Evinize geliyorlar ve inceliyorlar. Daha sonra evinizin değeri belli oluyor ve bu değere bağlı olarak size kredi veriyorlar. Ödemelerini her ay düzgün bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer yapmazsak yukarıda anlattığımız olaylar gelişir ve başınızı belaya sokmuş olursunuz. Eviniz elden gidebilir. Zira siz tapuyu onlara veriyorsunuz ve tapu artık sizin üzerinize değil. Bankanın üzerine oluyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir