Evde Ütü Yaparak Gelir Elde Edin


Evde Ütü Yaparak Gelir Elde Edin

Evde ütü yaparak para kazanmak istermisiniz? Yanlış duymadınız evde ütü yaparak sizlerde rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Özellikle bu yazımız ev hanımlarını ağırlıklı olarak ilgilendirecektir. Yaşadığımız dönemde tek maaş ile geçinmek gerçekten çok zor. Ev kredisi, araba kredisi, kira gibi birçok giderleri hesaba kattığınızda tek maaş gerçekten az miktar olarak kalmaktadır. Bu gibi durumlarda özellikleri ev hanımları eşlerine evlerinde çalışarak destek olabilirler. Üstelik bunu evde ütü yaparak gerçekleştirebilirler.

Evde Ütü Yapmak Kazançlı mı? Aylık Ne kadar Kazanılır ?

Evde ütü işi yaparak para kazanmak eğer işin prensiplerini ve inceliklerini bilirseniz çok karlı bir iştir. Aylık ortalama en az 2500 TL kazanılır ki bu miktar da ev hanımı olan birisi için çok güzel bir miktardır. Tabi bu verdiğimiz fiyatın garantisi yoktur ya da ilk işe başladığınız ay 2500 TL kazanacaksınız diye bir durumda söz konusu değildir.

 

Evde Ütü Yapmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Yollar

Eğer evde ütü yaparak para kazanma gibi bir hayaliniz varsa herşeyden önce girişimci bir ruha sahip olmanız gerekmektedir. Kendinizi şu şekilde motive etmeniz gerekmektedir: Ben evde ütü yaparak para kazanacağım!

Bu işi yapmaya karar verdikten sonra ikinci adım olarak iyi bir ütü sahibi olmanızda fayda vardır. Ütü artık sizin iş ortağınız, tabiri caizse iş arkadaşınız olacaktır.

Sonra ki adımda işin reklam kısmına girmeniz gerekmektedir. Bu noktada girişimci olmanız gerekiyor kısmını tekrar hatırlatmakta fayda var. Başta mahalleliye bunu duyurmanız gerekmektedir. Nasıl olur bu iş? Camınıza, apartman girişinize, mahalledeki direklere evde ütü yapılır şeklinde bir ilan asmanız büyük katkı sağlayacaktır. Bu ilanınızı ufak cümlelerle süsleyebilirsiniz. Mesela ” elektrik parası ödemeden, vaktinizi harcamadan ütü derdinden kurtulabilirsiniz” gibi.

Ütü işinde en büyük hedef kitleniz bekâr memurlar veya bekâr çalışanlar olmalı. Bundan sonra ki sırayı ise çift olarak çalışan karı kocalar almalıdır. Örnekleyecek olursak; örneğin çocuğunuzun okuluna gidip burada yeni atanmış öğretmenlere ya da bekar öğretmenlere, karı koca çalışan öğretmenlere ütü yapabildiğinizi ve böylelikle zamanın kendilerine kalacağını anlatabilirsiniz. Bu şekilde o öğretmenlerin arkadaşları da size müşteri getirebilirler. Eğer işinizi güzel yapar ve fiyatları da uygun tutarsanız arkadaşlarına sizi önerebilirler. Ayrıca komşularınız arasında devlet dairesinde çalışan birileri varsa ve nazınız da geçiyorsa onlara da rica edebilir sizi çalıştığı kurumda bekar veya evli çiftlerle tanıştırabilir. Böylelikle onlara da iş teklifinde bulunabilirsiniz.

Evli çiftlerde aslında çok iyi müşteri potansiyeli olabilirler. Karı koca çalıştıklarını düşünürsek sabah 7 ‘de evden çıkıp akşam 6-7 gibi eve gelen bir çift ev işlerine birde ütüyü eklemek istemeyebilirler. Çünkü ütü yapmak çok vakit alıcı bir iş. Bu yüzden evli çiftlerde çok iyi müşteriniz olabilir.

 

Kuru Temizlemeciler ile Tanışın

Eğer bu yolları denediniz sonuç alamadınız veya çok az müşteriniz oldu diyelim, bu durumda kuru temizlemecileri ihmal etmeyin. Gidip işe ihtiyacınız olduğunu söyleyin ve dil dökerek işi alın. İşinizi iyi yaptığınız zaman uzunca süreler kuru temizlemeciler sizlerle çalışabilir. Kuru temizlemeci ütü işini neden bana versin diye düşünmeyin.

 

Ütü Yaparak Emekli Olunabilir mi?

İlk sıralar kazandığınız paralar belki bunun için yeterli gelmeyebilir fakat ilerleyen aylarda işleriniz açılırsa sizde bu durumda ufak çaplı bir işletme kurabilirsiniz. Bunun için bir muhasebeci ile anlaşır adresi de ev olarak gösterirseniz kazandığınız paradan kendi bağkur primini ödeyebilir ve emeklilik için adım atmış olabilirsiniz.

 

İşlerinizi ilerlettikten sonra iş yeri açabilirsiniz! (KOSGEB)

İşler ilerledi ve bağkurunuzu bile yatıracak durumdasınız, bu durumda KOSGEB ‘i mutlaka denemelisiniz. Girişimcilik eğitimi aldıktan sonra ütücü olarak bir proje sunarak Kosgeb desteği alabilirsiniz. Kosgeb kadınlar için pozitif ayrımcılık uygulamaktadır yani girişmci kadınları desteklemektedir. Bu durumda karşılıksız ödemesiz para alabilirsiniz.

Sizler için birkaç ütü yapma inceliklerini içeren video da derledik. Bu videoları izleyerek işe ilk adımı atabilirsiniz.

Pantolon Ütüleme Teknikleri

Gömlek Ütüleme Teknikleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir