Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilirler?


Bankalar rekabet ortamında yeni müşteriler bulabilmek amacı ile çeşitli kampanyalar altında kredi vermektedir. Bu kredilerden biri de ev hanımlarına verilen kredilerdir. Birçok ev hanımı çalışmadıklarından dolayı kredi çekememektedir. Maddi durumlarını düzeltmek ya da işletme açabilmek adına kredi çekmek isteyen ev hanımları nasıl kredi çekebilirim şeklinde sorular sormaktadır. Bu şekilde bir talep olunca da bankalar bu ihtiyaca yönelik özel ürünler çıkarmaktadır.

Ev hanımları nasıl kredi çekebilirler?

Her kredide olduğu gibi ev hanımlarının kredi çekebilmesi için de kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Ev hanımları çalışmıyor dahi olsalar günümüzde kredi kartı kullanmayan yok gibidir. Ev hanımlarının kullandığı kredi kartları ile hesaplanacak olan kredi puanı yüksek olma durumunda ev hanımları kredi çekebileceklerdir.

Eşinin maaş bordrosu ile kredi çekme durumu

Ev hanımları eşlerinin maaş bordrolarını bankalara getirmeleri durumunda kredi başvurularından olumlu sonuç alabileceklerdir. Tabi ki eşinin düzenli gelirinin olması, en az 4 ay sigortalı çalışması, eşinin maaşında herhangi bir haciz işleminin olmaması ve eşinin kredi notunun yüksek olması da aranan şartlar arasındadır.

Kefil gösterme yolu ile kredi kullanma

Ev hanımları nasıl kredi çekebilir sorusunun bir başka cevabı ise kefil gösterme yolu ile kredi çekme olacaktır. Ev hanımları kredi notu yüksek ve düzenli geliri olan bir banka müşterisini bulmaları ve kefil olarak göstermeleri durumunda kredi çekebileceklerdir. Çünkü bankalar ev hanımlarından krediyi alamazlarsa güvenilir olan kefilden bu parayı temin edebileceklerdir.

İpotek yolu ile kredi çekme

Eğer ki ev hanımlarının bankada altın hesapları varsa ya da ipotek altına verebileceği bir taşınmaz mülkiyeti varsa kredi başvurusu yaparken ipotek ettirmeleri durumunda kredi çekebileceklerdir. İpotek gösterilme durumunda ise ipotek verilen ürünün değeri uzman ekip tarafından tespit edilmekte ve banka uzman ekibin görüşü doğrultusunda kredi limitini belirlemektedir. Genel olarak ta ipotekli ürünün değerinin 2/3’ü kadar kredi verilmektedir.

Kredi limitleri ne kadar olur?

Ev hanımları kredi çekmek istediklerinde kredi çekmek istedikleri bankanın sunacağı limitler değişmektedir. Fakat ev hanımları ipotek dışında diğer yöntemlerle kredi başvurusu yapması durumunda çekebilecekleri ortalama tutar 15.000 TL kadar olabilmektedir. Ev hanımları nasıl kredi çekebilir sorusunun cevapları doğrultusunda ev hanımları da kredi başvurularında bulunabilirler.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir