Esnafa Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017


Esnafa Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Türkiye’de yaşanan bazı sıkıntılı olaylar sonrasında esnafın bir çoğu dükkanını kapatmış ve kepenkleri indirmiş durumda. Var olan borçları daha da artarak büyük sıkıntı içerisine girmiş durumdalar. Bu gibi zamanlarda size kefilsiz olarak kredi verebilecek bazı bankalar oluyor. Borcunu ödeyemez hale gelen ve kredi, kredi kartlarına, çek senetlerine mahcup düşen esnaf için hükümet adımını atıyor. Esnafa destek olmak acıyla, onları kalkındırmak ve tekrar iş yapar hale getirmek amacıyla kefilsiz kredi veriyor. Faizsiz ve kefilsiz kredinin adı KOSGEB kredisi. Size verilecek olan miktar 20 bin TL ile 50 bin TL arasında değişiklik göstermekte. Eğer isterseniz gelin hep beraber sizlerle bu konuyu bir enine boyuna inceleyelim.

Esnafa kefilsiz kredi veren yer sadece KOSGEB değil. Aynı zamanda kredi Garanti fonu, Vakıfbank kredi garanti fonu destekli kredi, Ziraat Bankası kredi garanti fonu kredisi, Yapı Kredi Bankası kredi garanti fonu kredisi de veriliyor. Bunların tümünün haricinde aynı şekilde esnafa kefilsiz olarak kredi veren bankalar; ‘’Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası’’ bunun gibi bankalarda kredisini kefilsiz olarak verebiliyor. Bu kredilerin adına da KGF kredisi deniliyor. Referandumun yaklaşması nedeniyle esnafa ayrı bir tutum söz konusu diyebiliriz. Esnaf, kefilsiz kredi olarak yüksek tutarlarda kredi çekecek. Hükümet tarafından buna izin verilmekte. Hükümetin aldığı kararlar neticesinde esnaf için bankalar ekonominin tekrar canlanması adına yüksek tutarlarda kredi verecek. Bunlar mecburi ve zorunlu olarak kılınmış durumda.

Fakat bu kredilerin tümünden yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey esnaf sicil kredinizin temiz olması gerekmektedir. Eğer yeni bir işe kalkışacaksanız yine aynı şekilde kredi sicilinizin temiz olması istenir. Yeni bir makine, yeni bir teçhizat veya başka bir şey. Bunların hepsi için kredilerden banka istediğiniz zaman bankalar ilk olarak sizin kredi sicilinize bakar. Ama eğer güzel bir kredi başvurusu yapıp da olumlu sonuç almak istiyorsanız yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi garanti fonu destekli kredi bunları kullanabilirsiniz. Bu krediler, Devlet destekli olup genellikle kolay bir şekilde çıkar.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir