Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Başvurusu ve Şartları


Engelli Vatandaşlar İçin Kredi

Başta devlet bankaları olmak üzere, ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka engelliler için kredi hizmeti vermektedirler. Bankalar, gerekli şartları yerine getiren engelli vatandaşlara, uygun faiz oranları ile kredi kullandırtmaktadır. Engellilere kredi veren bankalar, bu kredi paketleri için belirledikleri faiz oranlarını normal kredilere göre daha düşük tutmaktadırlar. Engelli vatandaşların nakit ihtiyacının daha rahat karşılanması için faiz oranları düşük seviyelerde tutulmaktadır. Kişinin engel durumuna ve engelli kişinin gelir düzeyine göre farklı tutarlarda kredi verilmektedir.

[toc]

Engelli Kredisinin Şartları

Engelli vatandaşların hem ticari faaliyetlerini devam ettirmesi hem de günlük yaşantılarındaki ihtiyaçlarını karşılamak için kredi hizmeti veren bankalar, bu kişilerden bazı şartların yerine getirilmiş olmasını istemektedir. Engellilere kredi veren bankalar, özel engelli kredi paketi ile daha uygun şartlarda kredi hizmeti vermektedir. Bu krediden faydalanmak için kişinin engelinin fiziksel olma şartı vardır. Bu şartın aynı zamanda belgelenebilir olması da gerekir. Zihinsel engeli olan kişilerin banklardan kredi kullanması pek mümkün değildir. Bunun yanında banka engelli kişilerden aylık belirli bir gelirlerinin olmasını istemektedir. Son 6 ayda sigortalı bir işte çalışan ve gelirini resmi olarak belgeleyen engelli vatandaşlar bankalardan kolaylıkla kredi kullanabileceklerdir. Bu şartları taşıyan ve bankalardan kredi kullanmak isteyen kişiler, engelli kredilerinden faydalanabilirler.

Özetle şu şekilde bir yorumda bulunulabilir. Bankalar her müşteri için kredi konusunda bazı şartlar aramaktadır. Bu şartları engelli vatandaşlarda da aramaktadır. Engelli vatandaş olmak aslında bir avantaj değil aksine dezavantaj olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bankalar engellerinden dolayı daha kapsamlı şartları vatandaşlarımızda aramaktadır.

Engelli Kredisi Başvurusu

Engellilere kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen engelli vatandaşların, hangi bankadan kredi kullanacağına karar vermesi ve bu bankanın şartlarını detaylı bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Kredi başvurusu yapılacak bankanın herhangi bir şubesinden engelli kredisi için müracaat edilebilir. Başvuru sırasında, engelli kişinin engel durumunu gösteren resmi belgenin mutlaka banka yetkililerine verilmesi gerekmektedir. Bu belge olmadan özel engelli kredi paketinden faydalanmak mümkün değildir. Engel durumunu gösteren belge ile beraber, sigorta hizmet dökümünü gösteren belge, aylık gelirini gösteren maaş bordrosu ve ikamet belgesinin da başvuru sırasında banka yetkililerine verilmesi gerekir. Bu belgeler ile yapılan başvurular detaylı bir şekilde incelenecek ve kredi başvurunuz ile ilgili siz olumlu veya olumsuz bir cevap verilecektir.

Engelli raporu ile araç almak istiyorsanız Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır konumuzun linkine tıklayınız.


“Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Başvurusu ve Şartları” için 107 cevap

 1. %79 engelli raporum var
  konut kredisi
  alabilir miyim asgari ücretle çalışıyorum

  • Merhabalar öncelikle geçmiş olsun diliyorum.
   %79 engelli raporunuz ile şu haklardan yararlanabilirsiniz.

   1) Çalışıyorsanız 2.derece vergi indiriminden yararlanabilirsiniz.
   2) Malulen emekli olabilirsiniz(daha önce böyle bir hastalığınızın olmaması,1800 prim günü ve 10 yıl hizmetiniz olmak şartı ile)
   3) İşe giriş tarihiniz ve primlerinizin uygun olması durumunda erken erken emeklilikten yararlanabilirsiniz.
   4) Ortalama aylık gelirinizin uygun olması durumunda 2022 maaşından yararlanabilirsiniz.
   5) Özürlü kimlik kartı alabilir ve haklarından yararlanabilirsiniz.

 2. selam %90 üstü engelli oğlumuzun üstüne araç aldık.21 yaşında eşin vasi.gelir durumuz iyi taşıt kredisi nasıl alınır

  • Merhabalar Özgül Hanım,

   Tam olarak durumunuzu anlamadım. Engelli aracı için kredi mı almak istiyorsunuz yoksa zaten aracı aldınız başka bir araç için mi kredi kullanacaksınız ?

 3. %55 raporum var fiziksel degıl epılepsı hastası olarak raporum var bu şartlarda kredi cekebılme imkanım varmı…?

 4. Merhaba benim annemin %85 engeli var raporlada kanıtlı kredi çekmek istiyoruz mümkün müdür acaba neler gerekli bununla ilgili bankadan onay verilme olasılığı nedir onay verildiği takdirde hemen çekebilir miyiz? çok araştırma yaptım birde sizden bilgi almak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhabalar Mehtap Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun diliyorum.

   Ziraat Bankası’nın Engelsiz Destek Paketi adı altında verdiği destek kredisi var. Bu destek kredisi bankanın internet sitesinde belirtildiği üzere uygun faizli ve masrafsız kredi olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca bankacılık ürünlerinde de özel indirimleri engelli vatandaşlara sunduğu dile getirilmektedir. Maddeler halinde incelediğimde;

   -60 aya varan vadelerde, uygun faizli krediler
   -Bankacılık işlemlerinde özel indirimler
   -Kendiniz, eşiniz ve 18 yaş üzerindeki çocuklarınızın da dahil olabileceği birbirinden özel Bireysel Emeklilik Planı teklifleri
   -Ziraat Sigorta güvencesi ile sektörel riskler gözetilerek teminatlandırılmış avantajlı Sigorta Hizmeti gibi pek çok Ziraat Finans Grubu ayrıcalık ve avantajlarından faydalanabilirsiniz.

   şeklinde kapsamları bulunduğu yazmaktadır. Engelsiz Destek Paketi hakkında detaylı bilgi için bu bankanın şubesine gitmeniz daha uygun olacaktır. Özellikle özür oranına göre bir kredi faiz düşürmesi ya da yükseltemesi olayı olacağını sanmıyorum. Engel oranı sizlere elektrik,su,doğalgaz ve telekom ürünleri aboneliklerinde fayda sağlayacaktır. Ayrıca engelli indirimi ile araç alımlarında bu oranlardan da faydalanabilirsiniz. %90 ve üzeri engelli raporu ile ÖTV ödemeden araç alabilirsiniz. Ayrıca aldığınız aracın 5 yıl boyunca MTV vergisini de ödemezsiniz.

   Ekstra vereceğim bir bilgi de KOSGEB destekli kredi alabileceğiniz. Bunun için KOSGEB’e üye olmanız gerekmektedir. KOSGEB üyeliği ile açtığınız iş yerinde giderlerinizi %10 daha avantajlı ödersiniz.

 5. annem ve babam engelli
  babamın %50 annemin %40 engelli raporu var bi araç almak istiyoruz annemin 3 aylık maaşı var babamın ise dedemin üzerinden aldığı ölüm aylığı 400 tl bende yeni işe girdiğim için kredi alamıyorum annemin üzerine bi kredi alabilirmiyiz yada bu ziraatın destek paketinden yararlanabilirmiyiz şimdiden teşekkürler

 6. %51 engelli raporum var 657 ye tabi memur hangi bankalardan faydalanabilirim ve emekli olabilmek için kaç iş günü çalışmam gerekiyor emekli olduğum da normal emekli maaşından daha düşük bi ücretmi alırım engelli memur olarak yaptığım araştırmalarda bu sorulara cvp bulamıyorum yardımcı olursanız sevirim

 7. lakin bütün bankalara gittim böyle bir kredi yok diyor olmaz neden internettlerde böyle yazılıyor veriliyor yani diyor ama bankalr verilmez diyor

 8. Oncelikle herkese allah acil şifalar diliyorum benim annemin 100/95 raporu var kendisinin de Bağkur maaşı var babamdan kalma araç almak istiyorum ancak araç keridi si nasıl alabiliriz teşekkür ederim saygilar

 9. Oncelikle herkese allah acil şifalar diliyorum benim annemin 100/95 raporu var kendisinin de Bağkur maaşı var babamdan kalma araç almak istiyorum ancak araç keridi si nasıl alabiliriz teşekkür ederim saygilar

 10. Benim %50 raporum var konut kredisi çekmem mümkünmü acaba herkese acil şifalar diliyorum teşekürler

 11. Kardesim yuzde. 60engelli hem bedensel he made zihinsel 3 ayda but Maas aliyor konut kredi so verirlrmi

 12. Kardesim yuzde. 60engelli hem bedensel he made zihinsel 3 ayda but Maas aliyor konut kredi si verirlrmi

 13. -16.11.1963 dogumlu (54yaş)
  -Alman Vatandaşı
  -Mavi Kartı ( Nüfus Cüzdanı)
  – %100 Engelli (Resmi belgeli)
  – Almanya’da Malulen emekli
  Soru:
  T.C Devlet Bankalarından, Engelli kişilere emekli olabilmeleri için emekli kredisi veriliyormu?

 14. Mrb allah herkese acil şifalar diliyorum
  Benim 1.40 engelli raporum var
  Ihtiyaç kredisi alabilirmiyim
  Hangi bankaya başvurabilirim

 15. Merhaba,
  Kızım %98 engelli… onun ve bakıcısının oturacağı bir ev almak istiyorum. Bankaların engelli kredisinden faydalanmam mümkün mü?
  Teşekkürler…

 16. Merhaba ben Hasan yalçın benim yüzde 40 raporu var ssk lı çalışıyorum faizsiz konut kredisi kullanabilirmiyim

 17. annem ve babam engelli babam emekli ama geçinemiyoruz çalılıyorum ama sigortasız çalışıyorum mecbur annemin maaş alma şansı var mı ne yapabilirim

 18. Selam ben yüzde 44ozurlu raporun var kalp hastasiyim her hangi bankadan kiredi alabiliriyim

  • Merhaba İbrahim Bey, araç kredisi çekmek için gerekli koşulları sağlarsa tabi ki alabilirsiniz. Ayrıca engelli raporu ile ÖTV ödemeden araç sahibi olabilirsiniz.

 19. Merhaba Adim saban yuzde altmis bes engelli raporum var is yeri acmak icin engelli kredisi alabilrmiyim .

  • Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Detaylı bilgileri almak için öncelikle banka ile görüşmenizi tavsiye ederim. Devlet engelli vatandaşlar için teşvik paketleri sunmaktadır.

  • Merhabalar,
   Eğer raporunuz fiziksel ise teçhizatlı bir araç satın alabilirsiniz. Tabiki teçhizatlı araç alma şartlarını karşılıyorsanız. Bu şartlar el kol veya göz engeli gibi parametrelere dayalıdır.

 20. Merhaba , abim %90 enelli onun için taşıt kredisi almak istiyoruz. Bunun için neler gerekli

  • Öncelikle geçmiş olsun Şükrü Bey,

   Abiniz kefil olabilecek birisi varmı ailede. Abinizin vasisi kim?

 21. Merhaba ben %85 engelliyim çalışmıyorum ama engelli maaşım var 3 ayda 1500 tl ala biliyorum engelli maaşıma kredi çekemezmiyim ev için

  • Merhaba Yağmur Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun. Çok yüksek miktarda kredi çekebileceğinizi kesinlikle düşünmüyorum. Fakat belli bir oranda krediden yararlanabilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası ile görüşmenizde fayda vardır.

 22. merhaba celalbey benim 100 . 100 raporlu .9. yasında oglumvar ben burapordan dayre icin yararlana bilirmiyim

  • Merhaba Mahsuni Bey,
   Geçmiş olsun diliyorum öncelikle. Siz bir işte çalışıyormusunuz? Oğlunuzun engelli raporu ile elektrik, su, internet faturalarında engelli indirimden yararlanabilirsiniz ya da indirimli araç (ÖTV indirimi) alabilirsiniz bilginiz olsun.

 23. yani ben buraparla dayre kıredisi cıkara bilirmiyim sizden ricam bir bilgi almak istiyorum

 24. Merhabalar.annem %70 felç hastası 20 bin kadar krediye ihtiyacımız var engelli kredisi cekilebiliyormu bilgilendirme yaparmisiniz ?

 25. Bakıcı maaş i var sadece bakıma muhtaç evimiz inşaatta kredi çekip yaptırmayı dusunuoruz babam sigortalı calisiyor

  • Selin Hanım annenizin aldığı maaş kredi çekmek için yeterli olmayabilir fakat Ziraat Bankası’na uğrayıp bu konu hakkında detaylı bilgiliyi rahatlıkla alabilirsiniz. Belki babanız annenize kefil olursa yararlanabilirsiniz. Sonucu bize de bildirirseniz buradaki arkadaşlar da yararlanmış olurlar.

  • Mustafa Bey, Geçmiş olsun öncelikle. Oğlunuz adına engelli aracı alabilirsiniz. Bu aracı alırken vasisi olarak siz kredi çekebilirsiniz.

 26. ziraat bankası konut alımı için engelli kredisi veriyor mu? bu kredilerin normal kredilere göre faiz oranları düşük mü ?

  • Okan Bey, engelliler için kredi imkanı sunan bankalar arasında Ziraat Bankası bulunmaktadır. Fakat detaylı bilgileri size Ziraat Bankası verebilir. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip engelli kredisini nasıl kullanabileceğinizi ve engelli kredisi faiz oranlarının diğer kredilere göre ne kadar farklı olduğunu şubede ki bireysel müşteri hizmetleri bölümünden daha detaylı öğrenebilirsiniz.

 27. Benim oğlum 5 yaşında engelli % 98 raporu var. Bir takım İhtiyaçları için kredi çekmek istiyoruz oğlumun raporu üzerine kredi verirlermi. Şimdiden teşekkürler.

   • Teşekkürler. Benim yada eşimin sigortası yok oğlumun evde bakım aylığı ve üç aylığı var.

    • Ama vasisi olarak oğlunuzun aldığı evde bakım ve üç aylığın gelirine göre banka size ihtiyaç kredisi tarzında bir kredi sunabilir. Bunun için ilgili devlet bankaları ile görüşmenizde fayda var. Önereceğimiz devlet bankaları Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası.

 28. Teşekkürler. Benim yada eşimin sigortası yok oğlumun evde bakım aylığı ve üç aylığı var.

 29. Selamunaleyküm , annemin %80 raporu var ve araç almak istiyoruz yapmamız gerekenler neler
  (Annemin ehliyeti yok)

  • Merhabalar, annenizin raporu fiziksel bir rapor mu yoksa zihinsel bir rapor mu? Fiziksel bir raporsa anneniz teçhizatlı bir araç alabilir. Fakat bunun için öncelikle engelli ehliyeti sahibi olması gerekmektedir. Engelli olduğu uzuvlara göre araca teçhizat yerleştirerek ÖTV indirimli araç alabilirsiniz.

  • Merhabalar Erdinç Bey,

   Babanıza özür oranına göre kredi çıkma durumu yoktur. Engelli vatandaşlara kredi veren bankalar sınırlı olduğu için bu makalemizde engelli vatandaşların kredi kullanabilecekleri bankalar ve kredi kullanabilme yöntemleri hakkında bilgi verdik. Bu yüzden babanızın sigortası ve maaşı varsa Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusu yapmanızı önerebilirim. Ziraat Bankası engelli vatandaşlar için kredi kullanımında diğer bankalara göre daha avantajlı olabilmektedir.

 30. Merhaba benim oğlum var yüzde 50 zihinsel raporu var çalışıyor sigortası var 18 yaşında ihtiyaç kıredisi çekebilirmiyiz ismim hüsamettin yerlikaya cevabinızı bekliyorum

  • Merhaba Hüsamettin Bey,

   Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Eğer sigortası düzenli yatmış ve kredi notunuz uygunsa ilgili devlet bankalarından kredi çekme ihtimaliniz olacaktır. Bunun için Ziraat Bankası’ndan bilgi almanızı önerebilirim.

   • Merhabalar babam %84 ozurlu ve ben ona evde bakim aliyorum kredi alabilirmiyim babamin adina veya kendi adima

 31. ZİRAAT BANKASI YETKİLİLERİYLE İLETİŞİME GEÇTİK. ENGELLİLERE AİT AVANTAJLI HERHANGİ BİR KREDİ OLMADIĞINI SÖYLEDİLER.

  • Kampanya detayları bu şekildedir.

   Ziraat’ten Engelleri Kaldıran Paket!

   – 60 aya varan vadelerde, uygun faizli krediler

   – Bankacılık işlemlerinde özel indirimler

   – Kendiniz, eşiniz ve 18 yaş üzerindeki çocuklarınızın da dahil olabileceği birbirinden özel Bireysel Emeklilik Planı teklifleri

   – Ziraat Sigorta güvencesi ile sektörel riskler gözetilerek teminatlandırılmış avantajlı sigorta hizmeti gibi pek çok Ziraat Finans Grubu ayrıcalık ve avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 32. Ben %74 kronik böbrek yetmezliği rapor var ve ev almak için krediye başvuru yapabilirmiyim %kaç kredi verme şansları var

 33. merhabalar babam %91 engelli raporu var arac almak istiyoruz kendisi emekli duzenli maasi var alacagimiz aracin tumune kredi cikarmi ve hangi bankayla goruselim

 34. Selamın aleyküm benim yüzde 55 raporun var göz rahatsizligimdan konut kredisi alabilirmiyim yapmam gereken ne birde hastanenin verdiği raporunu önemli o raporu gönderdiğim maliyeden gelen raporm mu önemli bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler

  • Aleykümselam Doğan Bey,

   Sigortanız varsa eğer konut kredisi için normal bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi notunuza göre bankadan olumlu veya olumsuz dönüş alacaksınızdır.

 35. Selamün Aleyküm babam emekli %90 raporu var sabit emekli maaşı ile konut kedisi cekebilirmi

  • Geçmiş olsun Mustafa Bey, konumuzda yer alan bilgilerin özetini geçeyim. Normalde bankalar engelli vatandaşları risk olarak gördüğü için kredi kullanımını gerçekleştirmiyorlar. Bu durumda olan vatandaşlar için kredi kullanabilme olanağı sunan Ziraat Bankası gibi bankaların kampanyaları hakkında bilgileri verdiğimiz bir konudur bu. Engelli bireylerin kredi kullanırken engelli olmalarının bir avantaj olduğu anlamında yazılmış bir makale değildir.

 36. Mrb ben %52 işitme engelliyim . Benim hakkımda şartlar nelerdir ne zaman emekli olurum 2 yıldır çalışıyorum. Ev kredi çekmek istiyorum . Nasıl yapmam gerek

 37. Mrb: Ben %52 Engelli Emeklisiyim. Denizbank’tan maaş alıyorum. Fakat Maaşımı Ziraat Bankasına aktarmak istiyorum. Banka Yetkililer bana alamazsın diyor Sebebi Kredi ödemen varda ondan diyorlar. Toplam kalan Kredim 7000 TL kaldı Ayrıca 14000 Tl Kredi çekmek istiyorum Bunun 7000 tl Denizbankın peşin kapamak istiyor ve bu bankadan ayrılmak istiyorum.. bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum!!!

 38. %40 işitme engelli konut kredi alabilirmisin şuan çalışıyorum… 2.700 tl maas alıyorum 2012 yılında sigorta çalışıyorum

  • Geçmiş olsun diliyorum. Engelli olmanız kredi kullanmanız için bir avantaj değildir. Sadece engelli bireylere kredi vermek istemeyen bankaların bazıları engelliler için kredi kullandırabiliyorlar bazı şartları karşılamaları karşılığında. Bu durumda sizin kredi kullanmanız için bir engeliniz yoktur. Eğer kredi notunuz riskli grupta değilse rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Bunun için başta devlet bankaları olmak üzere bankalara giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 39. Eşimle ben ev kıredisiyle ev aldık.6ay sonra %41.5la malülen emekli oldu.krediyi eşimin üzerine çekmiştik.emeklilik belgesiyle kredi faizini düşmesine sebep olurmu

  • Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar mevcut. Bankalar emekliler için maaşlarını ilgili bankaya taşımak şartı ile faizsiz olarak kredi imkanı sunmaktadır. Fakat bu durumda konut kredisi için emeklilere faizsiz kredi verme gibi bir durum söz konusu olamaz. Ama maaşınızı aldığınız bankaya gidip düşük faizlerle konut kredisi kullandırma durumları olup olmadığını danışmanız yararınıza olacaktır. Belki de konut kredinizi ilgili bankaya taşıyarak düşük faizden yararlanabilirsiniz.

 40. Eşimle ben ev kıredisiyle ev aldık.6ay sonra %41.5la malülen emekli oldu.krediyi eşimin üzerine çekmiştik.emeklilik belgesiyle kredi faizini düşmesine sebep olurmu

 41. Önceden krediyle alınmış.sonradan malülen emeklilik belgesiyle faizler düşebilirmi

 42. kardeşim zihinsel engelli ve emekli. bankadan kendisine (DEnizBank) kredi kartı vermişler. raporu ile bankaya başvursam kredi kartını ben iptal ettirebilir miyim? kardeşimin ekstra borçlanmasını istemiyorum. ne yapabilirim.

 43. Kardesim %80 fiziksel engelli 19 yasinda 3 ayda 1 maas aliyor.faizsiz kredi cekebilir mi ?ne kadar kredi cekebilir.simiden tesekkurler

 44. Annem % 96 engelli kredi çekmek istiyor nekadar kredi ala biliriz sigorta yad Bağkur yok maaş üzerinden çeken bilirmi

 45. Selam aleyküm ben soner temel benim oğlum var doğuştan engelli%93agır raporu var bende asgari ücretle çlşanım bu durumda 2000 pirimim var malulen emekli olabilirmiyim oğlumun vasisi benim

 46. Merhaba annem %80 Hastaneeden engelli raporu verdiler annem üzerinden araç alabilirmiyiz ve bu aracı kendimizde Kullanabilirmiyiz ?

 47. Merhaba babam %93 engelli raporu mevcut 1939 doğumlu engelli…!Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Başvurusu yapabilirmiyiz bilgi alabilirmiyim rica etsem teşekkür ederim

 48. merhabalar… ben 16 yaşındayım. babam memur ve konut kredisi çekmek istiyor . benim de %75 ağır engelim var bi indirim söz konusu olur mu acaba????

 49. merheblar ben 24 yaşındayım benim %50 raporum var ve kredi başvurusu yapmak istiyorum.çünkü lc waikili de engelli kadrosunda çalışıyorum annem babam ayrı annem çalışamıyor ama tek başıma borcun altndanda kalkamıyorum bana kredi başvurusu yapa bilirmsnz

 50. Merhaba % 62 engelli raporum var kalp tansiyon ve piskiyatri özel sektörde çalışıyorum bankadan konut kredisi kullana bilirmiyim

  • Merhaba,
   Eğer anneniz engelli maaşı alıyorsa başvuru yapabilir. Herhangi ptt şubesi ya da ziraat bankası şubesinden istenen belge ve şartlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 51. Merhabalar 100/96 raporlu kardesim var suan 24 yasında kendisi epilepsi hastayı konusamıyor normal bir küçük cocuk gibi annem üzerine düşük miktarda kredi almak istiyor mümkünmü tesekkürler

 52. Merhaba,
  Eğer anneniz kardeşiniz üzerinden vasi yetkisiyle engelli maaşı alıyorsa mümkün olabilir. Ama herhangi bir ptt şubesi ya da ziraat bankası şubesine sormanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir