En Yakın Banka Şubesi Nerede?


En Yakın Banka Şubesi Nerede?

Zaman zaman acil ihtiyacımızdan dolayı bize en yakın olan banka şubesini veya ATM’sini ziyaret etmemiz gerekiyor. Çalıştığınız veya çalışmadığınız herhangi bir banka şubesini, ATM’sini arıyorsanız sizin için bu şeyleri bulan bir kaç uygulama var. Bu uygulamalar sayesinde size en yakın olan banka şubesini anında bulabilirsiniz. Hatta bazı bankalar bu şey için müşterilerini daha fazla memnun etmek adına uygulama geliştiriyor ve en yakın olan şubesini nasıl bulabileceğinizi anlatıyor. Bu uygulamaları akıllı telefonlarınızın uygulama mağazasında ücretsiz olarak bulabilir ve yine ücretsiz olarak hemen indirmeye başlayabilirsiniz.

En yakın banka şubesini nasıl bulabilirim? Bu soruyu Google’da aratmanıza gerek yok. Yukarıda da denildiği gibi bunun için geliştirilmiş olan bazı uygulamalar var. Bu uygulamaları Google’da aratmadan hemen önce akıllı telefonunuzu elinize alın ve uygulama mağazasına girerek ”Çalıştığınız bankanın ismini” yazın. Mağazaya banka ismini girdikten sonra karşınıza uygulamalar çıkacaktır. Size şubeyi gösterecek olan banka uygulamasını indiriyorsunuz ve hemen uygulama sayesinde bulabiliyorsunuz. Android telefonlar için bu uygulama mağazasının adı ”Google Play Store.” iOs gibi akıllı telefonlar için bu uygulama mağazasının adı ”Apple Store.” Genellikle bu tür uygulamalar mağazalarda ücretsiz olarak indirmeye hazır halde bulunuyorlar. Eğer uygulama indirmek istemiyorsanız bankayı Google’da aratarak bulmak istiyorsanız şunu yapmayı deneyin;

  • Çalıştığınız bankanın adını Google’a yazın.
  • Karşınıza bankanızın resmi web sitesi çıkacaktır.
  • Bu internet sitesi içerisinde yine sizin konumuzu alarak size en yakın banka şubesi gösterilecektir.

Bu sayede yine bankanızı bulabilirsiniz. Yabancı bir şehre gittiyseniz veya acil bir işiniz varsa bu dediklerimizi yapabilirsiniz. En yakın bankayı bulma konusunda bu uygulamaların her zaman doğru çalıştığını biliyoruz çünkü bu uygulamalar genellikle Google Maps alt yapısını kullanarak bizlere hizmetlerini sunuyor. Yani yanlış bir yeri gösterme veya göstermeme gibi bir durum söz konusu değil. Ama isterseniz yine de daha güvenli olmasını istiyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak yine hızlı bir şekilde size en yakın olan banka şubesini veya size en yakın olan atm’yi bulabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir