En Düşük Faiz İle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


Bankalar son zamanlarda müşterilerinin sayısını arttırmak adına değişik kampanyalar sunmaktadır. Kampanyaların amacı diğer bankaların müşterilerini kendi bankalarına çekme isteğidir. Bu durumda da müşteriler birbirinden değişik kampanyaları kullanma imkanına kavuşmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredisi alanında oldukça düşük faiz oranları sunan bankalar müşterilerine uygun vade seçenekleri de sunmaktadır. Birçok müşterinin merak ettiği en düşük faiz ile kredi veren bankalar şu şekildedir:

Fibabank:

Fibabank yıldız kredi kampanyaları artık birçok müşterinin kullandığı kredi olma durumuna gelmiştir. Özellikle Fibabank köklü bankalarla rekabet edebilme adına ihtiyaç kredilerini oldukça düşük faiz imkanları ile vermekte ve vade seçeneklerini 48 aya kadar çıkartabilmektedir. Fibabank’ın 10.000 TL ye kadar olan ihtiyaç kredisi tutarına uygulamış olduğu faiz oranı ise %1.23 şeklinde olmaktadır.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası birçok konuda olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de en düşük faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren bankalar içerisine girmektedir. 9.000 TL’lik ihtiyaç kredisine 36 ay vade imkanı sağlamakta ve uyguladığı faiz oranı %1.08 ile %1.23 arasında değişmektedir. Ziraat Bankası ayrıca ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere hayat sigortası yaptırma zorunluluğu getirmektedir.

Türkiye İş Bankası

İş bankası 15.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerine 24 ay vade imkanı sağlamaktadır. Herhangi bir dosya masrafı istemeyen banka, faiz oranını %1.25 şeklinde belirlemektedir. Çekilen krediyi vadesinden önce ödemeniz durumunda faiz oranında indirim de yapmaktadır.

TEB

TEB en uygun faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. 12.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerine 36 ay vade imkanı sağlamaktadır. 90 TL civarında dosya masrafı olsa da faiz oranı %1.07 şeklinde olmaktadır.

Finansbank:

Finansbank 15.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerine 24 ay vade imkanı sağlamaktadır. Banka herhangi bir dosya masrafı istememektedir. Ayrıca bankanın uyguladığı faiz oranı %1.23 şeklinde olmaktadır.

En uygun faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren banka hangisidir şeklinde araştırma yaparken bankaların uygulamış oldukları faiz oranlarının yanı sıra isteyecekleri diğer etmenler de önemlidir. Mesela bankaların birçoğu dosya masrafı alarak faiz oranlarını düşük göstermektedir. Birçok banka dosya masrafı almamakta ve faiz oranları ortalama seviyede olmaktadır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir