Düzenli Maaşı Olmayan Kredi Çekebilir mi?


Düzenli Maaşı Olmayan Kredi Çekebilir mi?

[toc]

Son zamanlarda oldukça merak edilen ve herkesin peşine düştüğü bir konu hakkında bilgilendirme yapacağız. Düzenli bir maaşı olan kişi kredi çekebiliyor mu? Bankalar düzenli maaşı olan kişiye kredi verir mi? Tüm detaylarıyla sizlere alt başlıklar oluşturarak hızlı bir şekilde bilgileri paylaşacağız. Daha fazla uzatmayalım ve hızlı bir şekilde sizlere bu konuyu anlatalım.

Düzenli Maaş Kredi Çekmek İçin Yeterli Midir?

Kredi çekebilmeniz için sadece düzenli bir maaşınızın olması yeterli değil. Bankalar sadece maaşınıza bakmaz. Daha doğrusu aldığınız maaşın yasal olarak kayıt altında olması gerekir. Bankadan kredi çekebilmeniz için tüm kriterlerden önce sigorta şartı aranır. Eğer sigorta şartını üzerinizde taşıyorsanız neredeyse tüm bankalar size kredi verir. İsterseniz asgari ücretli, isterseniz farklı bir meslekte olun. Hiç farketmez. Düzenli bir maaş ve düzenli yatan sigorta primleri sayesinde çok kolay bir şekilde bankalardan kredi çekebiliyorsunuz.

Kredi Çekmek İçin Şartlar Nelerdir?

Sigortaya ve düzenli maaşa sahibiz fakat halen bankalar size kredi vermiyor mu? O halde bunların haricinde ters giden bir durum var demektir. Daha öncesinde borçlarınızı hiç geciktirmiş miydiniz? Eğer borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemezseniz bu durum direk olarak kredi puanınıza etki eder ve borçlarınızı ödememekte ısrar eden biriyseniz bankaların kara listesine de dahil olmuş olursunuz. Borçlarınızı düzgün bir şekilde yatırıp, sigortanızın ve bir maaşınızın olması bankalarla aranızın iyi olması demektir. Bunların tümüne sahipseniz herhangi bir bankaya hemen şimdi gidip istediğiniz kadar kredi çekebilirsiniz. Tüm bunlara rağmen bankalar halen size kredi vermiyorsa işler tamamen değişir. Diyelim ki; ‘’Asgari ücretli yeni bir işe girdiniz. Sigortanız henüz yatmamış ve siz kredi çekmek istiyorsunuz. İşte burada bankalar yine size kredi vermekten uzak durur.’’ Nedeni ise şudur; Bankalar yukarıda saydığımız kriterlerin dışında birde en az 6 ay boyunca çalışma şartı arar fakat bu durum bankadan bankaya değişebilir. 3 aylık çalışma döneminiz içinde bazı bankalar kredi verebiliyor. Bu durumu iyi bir şekilde araştırdıktan sonra size uygun olan bankaya giderek hemen kredinizi çekebilirsiniz. Yani olayın tüm özeti şudur; ‘’Bir banka kredi vermeden önce sizlerden sigorta, düzenli bir maaş ve en az 6 boyunca çalışma bordosu ister.’’


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir