Banka Emekli Maaşı Promosyonumu Vermiyor


Banka Emekli Maaşı Promosyonumu Vermiyor

Emeklilerin büyük bir heyecanla beklediği emekli promosyonları sonunda yapılmaya başlandı. Hazır halde bir çok emekliye verilen maaş promosyonlarında bazı sorunlar yaşanıyor. Sorun yaşayan emekliler ne yapacaklarını bilemez haldelerken onlar için güzel bir rehber hazırlamaya karar verdik. Emekli promosyonu nasıl alınır? Bu konuyu detaylı bir şekilde sizlere aktararak tüm bilgileri size paylaşmış olacağız. İsterseniz daha fazla uzatmayalım ve hızlı bir şekilde sizlere tüm bilgileri paylaşalım konumuzun içerisinde.

Gündemi uzun bir süre meşgul eden bir konuydu bu konu. Bir çok emekli maaş promosyonunu almak için bankalara başvurdu, gerekli müracatı yaptı ve maaş promosyonunu almak için gününü beklemeye başladı. Şuanda bir çok emekli bu maaş promosyonunu aldı. Yani TC kimlik numarasına göre bir sistem belirlendi ve bu sistemle birlikte emekli olan kişilere sırayla promosyonlar dağıtılıyor. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi bazı emekliler bu konu da büyük oranda sıkıntı yaşıyor. Mesela bazı emekli kişiler maaşlarını bir türlü alamıyorlar. Bunlar kimler peki? Bunlar; ‘’Bankalara borcu olan kişiler, kredi sicilleri kötü olan kişiler, bankasını değiştiren kişiler’’. Bu kişiler emekli promosyonunu bir türlü alamıyorlar ve ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı olan Sıtkı Yılmaz bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Derneğimize çok sayıda şikayetler geldi. Bu şikayetlerden birincisi; son 1 ya da 2 yıl önce maaşını başka bankalara taşıyan emeklilere, ‘3 yıllık taahhüttünüz var’ denilerek ödeme yapılmıyor. İkincisi; Sicil affı kapsamında olanlar, yani kara listede olanlara sicil affına rağmen ödeme yapılmıyor. Uygulamada bankalar sicil affını dikkate almıyor. Üçüncüsü; Bankalara kredi borcu olanlar, bankalara olan borcunu yapılandıranlar ve PTT Bank’a maaşı yatanlar promosyon alamadıklarını belirtiyorlar. Emekli, sicil affına rağmen, borcunu düzenli olarak ödediği halde, bankaya yatan maaşına rağmen neden promosyon alamıyor, mağdur ediliyor? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nu denetim yapmaya çağırıyoruz. Emeklileri üzmeden, kırmadan, yormadan ödemelerini yapınız. Emekliler sahipsiz ve savunmasız değildir. Yanlış hesap Bağdat’tan değil, yargıdan dönecektir. Emeklileri mağdur etmeye hiçbir bankanın hakkı yoktur.” Ödemelerin yapılması gerekirken halen bir çözüme kavuşulmuş değil.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir