Bağkur Borcu İçin Kredi Alınabilecek Bankalar


Bağkur Borcu İçin Kredi Alınabilecek Bankalar

Emekli olmak isteyen vatandaşlar Bağkur borçlarını ödemek için bankalardan kredi çekme ihtiyacı duyabilmektedirler. Bu durumlar için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi avantajından faydalanabilirsiniz. Emeklilik için yıllarca çalışarak primlerlerinizi ödediniz fakat son sıralarda işsiz kaldınız ya da işten çıktınız, bu sırada primlerinizi ödeyemeceğiniz ve oluşan farktan dolayı emeklilik imkânını elde edemiyorsanız bu durumda Ziraat Bankası Bağkur kredisinden yararlanabilirsiniz. Bu kredi ile borcunuzu ödeyebilirsiniz ve emeklilik hakkını kazanabilirsiniz. SGK prim borçlarınızı ödemek için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi imkânından faydalanarak emekli olabilirsiniz. Ziraat Bankası Bağkur borçları için kredi nasıl çekilir, bu süreç nasıl işler ve Bağkur kredisi için başvuru nasıl yapılır? Ziraat Bankası bağkur kredisi kullandığınızda faiz oranları ne kadar olacaktır? Kimler Bağkur borcu için kredi kullanabilir? Bu soruların cevaplarına bakalım.

Bağkur Borcu İçin Kimler Kredi Alabilir? Ziraat Bankası Bağkur Borcu Kredisi Şartları

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu bağkur borcu kredisi ile emekli olmak için; 30 Haziran 2017’de süresi dolmuş olan sicil affından yararlanmış olan (7020 sayılı kanun), ayrıca emeklilik yaşını dolduğu halde prim borçlarından dolayı emeklilik hakkını kazanamamış olan vatandaşlar yararlanabileceklerdir. Bağkur kredisi ile emekli olan vatandaşların kredi borçları emekli maaşları ile otomatik olarak ödenecektir. Ayrıca anında emeklilik hakkına sahip olabilecekler.

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi Faiz Oranı

Bağkur borçlarınız için Ziraat Bankasından çekeceğiniz emeklilik kredisinin faiz oranlarını aylık %1,05 ‘den hesaplayan Ziraat Bankası bu kredi için 36 aya kadar vade imkânı sağlayacaktır.

Ziraat Bankası Bağkur Faiz Oranı Güncelleme 2018

Çiftçiler için Bağ-Kur prim borcundan dolayı emekli olamayanlara uygun kredi imkanları ile emeklilik fırsatı ziraat bankasından. 1 Mart 2018 tarihinde uygulamaya geçen protokol kapsamında 48 ay vade imkanının yanında %1,28 faiz oranı ile kredi kullanım hakkı çiftçilere sunulmaktadır.

  • Emekli maaşlarını ziraat bankasından alanlar için ise güzel avantajlar sunulmaktadır.
  • 450 TL’lik promosyon ödemesinden yararlanabilirsiniz.
  • Emekli maaşınızı aldığınız hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
  • İhtiyaç kredileri için özel faiz oranları ve komisyonlardan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi Maliyeti

Ziraat Bankası emeklilik için vereceği Bağkur kredisinden dosya masrafı almamaktadır. Örnek bir miktar ile hesap yapacak olursak. Aylık %1,05 faiz oranı ile 30.000  TL Bağkur kredisinin maliyeti toplamda 37,512 TL olarak hesaplanacak olup bu oran 36 ay vadeye bölündüğünde taksit miktarı 1042 TL olarak hesaplanır.

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gerekli koşulları sağlarsanız Ziraat Bankası şubelerinden veya Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri aracılığı ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.


“Bağkur Borcu İçin Kredi Alınabilecek Bankalar” için 4 yanıt

  1. Takipli borcu olanlara ziraat bankası bağkur emeklilik kredisi vermiyor.siciline bakılmayacak denmişti ama kafalarına göre işlem yapılıyor protokole uyulmuyor.

    • Takipli borcu olanlara zaten bankalar kredi vermemektedir. Bu da bir nevi ihtiyaç kredisi olduğu için benzer durum bu konu için de geçerli olacaktır.

    • hepsi yalancı kardeşim garibana yok vermezler vercekleri üçkuruş kredi AMA bir telefonla bırak sicili bozuk olanı sicili kapkara olanlara milyar dolarlar hemen verdirirler AMA KİMSEDE SUÇ YOK SUÇ BİZDE BUNLARIN OYUNCAGI OLMUŞUZ

  2. ZIRAAT BANKASI AK KAŞŞIK İSTIYOR KREDİ VERMEK İÇİN VERECEĞİN KREDI İLE HACCAMI GÖNDERECEKSİN HERKEZLE HELALLAŞ ONDAN SONRA GEL KREDİ VEREYIM DİYOR MAAŞ TAN KESECEKSIN VERDIĞİN KREDIYI NE GARANTISI İSTİYORSUN DEVLET TEN DAHA GARANTI YERMI VAR HERHALDE ZİRAATIN GENEL MÜDÜRÜ FETOCU DEVLETE GUVENMEDİĞİNE GÖRE VATANDAŞA ZORLUK CIKARMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir