Akbank Bireysel Emeklilik BES


Akbank Bireysel Emeklilik Hakkında Herşey

Bankaların son  zamanlarda en çok üzerinde durduğu konuların başında gelen Bireysel Emeklilik hakkında sizlerin merak ettiği soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Özellikle Akbank Bireysel Emeklilik hakkında müşterilerin son yıllarda gelen başvuruları bankaya olan talebin giderek artmasına neden olmaktadır.

Emekli olmak isteyenlere özel olarak sunulan ve 2017’den itibaren zorunlu hale gelecek olan bireysel emeklilik yasası ile birlikte sizlerde devlet desteği alarak yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Akbank üzerinden bireysel emeklilik yapmak isteyen müşterilerin taşıması gereken kriterlerin başında gelen 18 yaşını doldurma şartı aranmaktadır. 18 yaşını doldurmuş olan herkesin kolay bir şekilde başvuruda bulunacağı bireysel emeklilik özellikle Devlet tarafından sağlanan % 25 yardım ile ileride sizlerin yüksek miktarda maaş ve yatırım almanıza yardımcı olacaktır.

Akbank Bireysel Emeklilik yaptıran müşterilerin ödemesi gereken tutarın minimum olarak 140 TL olduğunu ve bu rakamın % 25 devlet desteği ile sağlandığını sizlere açıklamak istiyoruz. Bankanın müşterilerine sunduğu kolaylıkların başında gelen ise ödeme konusunda olmaktadır. Akbank burada müşterilerine aylık ,3 aylık ve 6 aylık dönemler şeklinde ödeme fırsatları sunarak müşterilerinin bireysel emeklilik yapmalarına imkan vermektedir. İşte son zamanlarda müşterilerin en çok merak ettiği Akbank Bireysel Emeklilik hakkında bilmeniz gereken detaylar.

Banka aynı zamanda diğer bankaların sizlerden aldığı giriş aidatı konusunda müşterilerin fırsatlar sunarak bireysel emeklilik yaptıran müşterilerinde bunu tahsis etmemektedir. Ancak girişi aidatı ödememek için yapmanız gereken en az 5 yıl boyunca bankanın bireysel emeklilik sisteminde kalmak olacaktır. 5 yıl önce çıkmak isteyen müşterilerin girişte alınmayan aidat ücretlerinin alındığını sizlere açıklamak istiyorum.

Ayrıca Akbank’ın sunduğu bir diğer önemli ayrıcalık ise ara verme durumunda karşımıza çıkıyor. Banka burada bireysel emeklilik sistemine ara veren müşterilerinden kesilen kesintiyi almayarak müşterilerinin birikimlerinin güvence altına alınmasına imkan vermektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir