60 Aya Kadar Kredi Veren Bankalar


Bankalar kendi aralarındaki rekabetten ve yeni müşteri bulabilmek amacı ile artık vade imkanlarını iyice esnetmektedir. Müşteriler de bu durumdan faydalanarak kısa vadeli olan borçlarını 60 aylık krediler halinde çekerek uzun vadede ödemekte ve maddi olarak rahatlamaktadırlar. Üstelik 60 aylık vade boyunca belirlenen uygun faiz oranları hiç bir şekilde değişikliğe uğramamaktadır. Bu durumda da kısa vadeli kredi ödemesi olanlar rahatlamaktadır.

60 aya kadar kredi veren bankalar şu şekildedir:

Halkbank

Halkbank özellikle bu alanda en fazla kredi veren banka olma özelliğini göstermektedir. 100.000 TL kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle 1.45 şeklindeki uygun faiz oranı ile en fazla tercih edilen bankalardan olmuştur. Bankadan 60 ay vadeli kredi çekmek isteyen müşterilerin ödemesi gereken dosya masrafı 55 TL şeklinde olmaktadır. Eğer ki dosya masrafı ödemek istemiyorsanız Halk Bankasının sizlere sunacağı faiz oranı %1.47 şeklinde olacaktır.

Vakıfbank

Vakıfbank 60 aya kadar kredi veren bankalar arasında vade seçeneğine göre faiz belirleyen banka olarak göze çarpmaktadır. 3-47 ay arasında vade isteyen müşterilere sunacağı faiz oranı %1.23 şeklinde olmaktadır. Eğer ki müşteriler 48-60 ay arası vade isterlerse de faiz oranı %1.12 şeklinde olacaktır.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası’nın 60.000 TL kredi çekmek ve 48-60 ay vade isteyen müşterilerine uyguladığı faiz oranı %1.49 şeklinde olacaktır. Eğer ki 145 TL’lik dosya masrafını ödemeniz durumunda bu oran %1.34’e kadar düşecektir. Bankanın eski müşterisi iseniz ya da bankada çalışmışsanız bu faiz oranı % 1.20’e kadar düşecektir.

Garanti Bankası

Garanti Bankası 55.000 TL olarak belirlediği ve 48-60 ay vadeli kredilere uyguladığı faiz oranı %1.43 şeklinde olmaktadır. Kredi başvurusunda bulunanlardan da 150 TL’lik dosya masrafı almaktadır. Yine kredinin tamamının ödeneceği tarihe kadar sigorta yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Akbank

Akbank 48-60 ay kredi çekmek isteyen müşterilere uyguladığı faiz oranı %1.43 şeklinde olmaktadır. Müşterilerine 30.000 TL civarında kredi imkanı sunan Akbank ayrıca 67 TL civarında dosya masrafı da istemektedir.

60 aya kadar kredi veren bankaların içerisinde en ekonomik olanları bu şekildedir. Çekeceğiniz tutar ve vade miktarına göre en uygununu belirleyerek kredi çekebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir