50.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


50.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Artık çoğu ihtiyacımızı karşılamak için ihtiyaç kredisi almak zorunda kalıyoruz. Bankalar bize bu hususta yardımcı olabilmek adına dekorasyon, eğitim, sağlık, konut ve taşıt kredileri adı altında seçenekler sunuyor. Kredi taleplerinde bankalar gelir belgesi isteyebildiği gibi istemediği durumlar da söz konusu olabiliyor. Daha doğrusu genellikle kredi notu düşük olan vatandaşlardan gelir belgesi isteniyor. Dolayısıyla kredi notu, standardın yukarısında olan vatandaşlar, gelir belgesine ihtiyaç duymaksızın kredi başvurusu yapabiliyor. Çoğu ticari banka, müşterilerine en çok 100 bin Türk Lirası değerinde kredi veriyor. Büyük iş adamlarının kredi taleplerinde bu miktar daha yukarı çekilebiliyor. Bu yazımızda 50.000 TL İhtiyaç Kredisi hakkında sizleri aydınlatmayı uygun gördük.

[toc]

50 Bin Liralık Kredi Hangi Bankalardan Alınır?

Pek çok ticari banka aracılığıyla 50.000 TL İhtiyaç Kredisi alabilirsiniz. Seçimi tamamen size kalmış. Ancak bu krediyi kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı nirengi noktalar var. İlk olarak çekeceğiniz krediyi kaç vadeye böleceğinizi ve bu vadeye uygulanan aylık-yıllık faiz oranının mâkul olup olmadığını tespit etmelisiniz. Çoğu banka müşterilerine 3 ay ilâ 36 ay arasında değişen vadelerle kredi kullanma hakkı veriyor. Bazı bankalar, eski müşterisi olmanız durumunda, bu sayıyı 48-60 aya kadar çıkarabiliyor. Vade sayısı arttıkça ödeyeceğiniz miktar da uygulanan faiz oranı da artış gösterir. Bu noktada ince eleyip sık dokumanızda fayda var.

Ne Kadar Faiz Öderim?

Bu sayı bankadan bankaya değişmekte. Biz sizler için 24 ay vadeyle 50 bin Türk Lirası değerinde ihtiyaç kredisi veren birkaç bankayı derledik:

Yapı Kredi Bankası:

Bu banka 24 ay vadeyle 50.000 TL İhtiyaç Kredisi verdiğinde, kredi tutarına %1.25 oranında faiz miktarı ilâve ediyor.  Masraf için ise 250 Türk Lirası talep ediyor. Aylık 2 bin 493 Türk Lirası ödemek durumunda kalıyorsunuz. Toplam ödeyeceğiniz borç miktarı ise 60 bin liraya kadar çıkıyor.

Garanti Bankası:

Garanti bankası, 24 ay vadeli 50 bin Türk Lirası değerindeki ihtiyaç kredisine %1.50 oranında faiz uyguluyor. Dosya masrafı için 250 Türk Lirası talep ediyor. Aylık 2 bin 580 lira ödemek durumunda kalıyor, 62 bin 182 Türk Lirası kadar borçlanmış oluyorsunuz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir